Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 2:36 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 2597 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 174  Next
Author Message
 Post subject: Gackt
PostPosted: 2003 Jan 07 Tue, 11:39 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Mivel a Gackt-témakörben úgy tűnik, nem csak én nyilvánítok szívesen véleményt (hanem pl. Mufurc is :lol: ), felteszem a kérdést: ki hogyan vélekedik az említett személyröl, a zenéjéröl, tévés megjelenéseiröl és úgy általában :D


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 08 Wed, 3:55 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Ezt a nyílt felszólítást flame-re... ^^;; Na, azért megpróbálom nem lecsapni a labdát... :)

Nno szóval... Részemrõl a történet ott kezdõdik, hogy ugye volt a Malice Mizer, amiben volt vmi Gackt nevû fazon, aki danolt. Mivel én sosem voltam MM-fan, a dolog kb. ennyiben is maradt. :)

Aztán jött a kiválás, és az online JRock-világ egy emberként indult Gacktot lincselni, hogy hogy van pofája, és most miért, és dögöljön meg, stb. Erre mufi reakciója: meglesni, mit mûvel az ürge (abból kiindulva, hogy akit ennyi fangirl tud utálni, az csak érdekes lehet). Hát, meglestem... semmi különös, zeneileg. Viszont azt tisztelni kezdtem benne, hogy fenntartások nélkül képes elszakadni a többiektõl, és a saját útját járni. Még meg is védtem, hogy egy mûvész/elõadó nem a rajongói rabszolgája, nem azért van, hogy kielégítse emberek igényeit, stb... És istenem, ha a Mizerable olyan, mint egy felvizezett MM-dal, a Mirror se sokkal érdekesebb, a Vanilla meg *brrr*...

Na, itt már jó hangosak voltak a pro-Gackt fangirlok, úgyhogy kezdett Gackt egyre kevésbé érdekelni (akit a fangirlök ennyire tudnak imádni, attól jobb távol maradni :P;; ), NADE aztán hallottam az Oasist, ami NAGYON kúl, és az Uncertain Memoryt, ami NAGYON szép. No, ekkor jó adag küzdés után beadtam a derekam, és azt mondtam, hogy oké, érdekel a fazon. Aztán jött a Mars, ami egy nagyon jó album. Aztán a Sekirei, a Secret Garden, amik szintén nagyon jók.... aztán a dolgok MEREDEKEN megindultak lefelé... Rebirth: meg sem közelíti a Mars színvonalát, és amúgyis semmi különös, aztán a Moon, ami végképp érdektelen... a 12 gatsu-tól meg a hasonlóktól meg a hideg ráz. :? Ennyit Gacktról, a zenészrõl.

Gackt, az idol: sosem érdekelt különösebben. Kezdve ott, hogy nekem egyszerûen... nem jön be külsõleg. Nem látom szépnek, sose láttam. (*shrug* ízlések és pofonok...) Kúlos, az tud lenni, de amikor valaki FOLYTON arra utazik, hogy milyen kúlos, az nekem egy idõ után uncsi és kiszámítható. (É'ted... nem anime karakter, akit csak 25 részen keresztül kell bámulni ^^;; ) A live-jai... személyi kultusz és fanservice keverékei, szintén nem tudják felkelteni az érdeklõdésemet. Én azért nézek koncertet, hogy élõben halljam a zenét, és vhogy érezzem a zenekar/elõadó jelenlétét... ha ebbõl kvázi-vallásos élmény kerekedik (ld. Otokogi :wink: ), vagy fanservice is tartozik hozzá, az jó, de a koncert ne arról szóljon, hogy "itt van Õ, az ISTEN, és most meglovagolja a gitárosát! Jaj, és néha hülyéskedik is, mert az olyan aranyos, neem?." :| Ez másoknak lehet hogy bejön, nekem nem.

Gackt a TV-ben: eleinte TÉNYLEG szórakoztató volt, a Hidden Meat-es Utabanon hülyére röhögtem magam én is. NADE hatszázadszorra (vagy akár csak negyedszerre) látni, amint ugyanazt adja elõ, az már nem olyan poén, és egyre kevésbé vicces... A legutolsó, amit láttam, azon még kényszerbõl se tudtam mosolyogni. Magnum. Gackt weird. Ja. Szóval poénkodunk vmi TV-show-ban, hogy a fanek örüljenek... minden tisztelet eltûnt, amit valaha éreztem iránta.

Ezt (tisztelet elvesztése) leszámítva talán az vele a legnagyobb bajom, hogy egyrészt magától vetette bele magát ebbe az idol-dologba ("let's sell out and make big money!" -_-), másrészt pedig egyszerûen látszik rajta, hogy mennyit dolgozott rajta. Egyszerûen... kiszámított. TUDJA, hogy a nép mire indul be, és tudja, mikor és mit csináljon, hogy megnyerje magának a potenciális rajongókat. Kúlos fotók, kawaii fotók, pucérkodás, reklámok, fanservice, fanservice, fanservice... Tudatosan csinálja. Azt kapod, amit vársz, semmi "izgalom", semmi lendület, semmi fantázia. IMHO.

Az meg aztán végképp ráteszi a tejszínhabra a cseresznyét, hogy a csapból is õ folyik... mindenhol, minden fangirl nyáladzik rá (még aki nem is ISMERI a zenéjét, csak képeket látott róla, meg videókat, az is)... JRock, Gackt!! Õ a kedvencem, mert AAANNYIRA jó! És van az a kép, mikor meztelen, és a másik srác is az, és HUUUUUU... *___* -____-;; Sz'al persze, a fangirlök MINDIG ilyenek, én is ilyen lennék, ha mondjuk Tetsurõl & Haidóról lenne szó, DE Gackt esetében ez nem a túlfûtött fantáziájuk miatt van, hanem mert Gackt&Cég ezzel eteti õket. Tetsu és Hyde azért adtak fanservice-t, mert olyan kedvük volt. Gackt azért, mert a fanservice az image-ének a része.

Na, hát hirtelen ennyi jutott eszembe... ^^;; És remélem, nem veszed flame-nek... de most mit csináljak, te kérdezted. :P


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 08 Wed, 12:27 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Mana nem szok flamelni :)

Simán csak kíváncsi vagyok, ki mit gondol, tehát mások is írhatnának! Azok is, akik csak futólag hallottak a nevezett személyről vagy csak egy-két dalt hallottak tőle (vagy semmit ^^"), mik a benyomásaik, stb. :?:

(Én is fogok válaszolni Mufinak (nem ellenérveket akarok felhozni, csak elmondani, hogy én hogy látom azokat a dolgokat, amiket ő leírt a maga szemszögéből), de momentán nincs időm, mert munkahelyen vagyok :cry: )

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject: megjöttem
PostPosted: 2003 Jan 08 Wed, 4:07 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 08 Wed, 1:57 pm
Posts: 39
Location: Columbus, Ohio
Jelentem, megérkeztem (miután megtudtam, hogy végre meg lehet szólalni jrock témában [köfi Mana :D ]).
Nah szóval, nekem Gackt ott kezdődött (másokkal ellentétben), hogy mirror. Ez volt az első dal, amit hallottam, egy vegyes single könyvtárból, amiben még ott szerepelt a Vanilla, és egyebek (most juszt se nézem meg, hogy mik), de az összes közül, ez fogott meg a legjobban. Aztán láttam PV-t. (Seiya fangirl mode on!) Megláttam You-t! :roll:
Nem mondom, hogy ezután már minden gondolatom Gackt/Gackt family körül forgott, valahogy hanyagoltam a témát. És aztán jött a Mars. (Seiya jól megnézte Mars koncertet és ott eldőlt minden). Szóval töredelmesen bevallom, szeretem Gackt egyes dalait (némelyeket még szokni kell a hangzás miatt, de hát Seiya-nal ez mindig hosszabb folyamat, mint másoknál), de ha a látványról van szó, akkor valahogy mindig hegedűs/gitáros You felé terelődik a figyelmem.
Én nem tudok olyan hosszú kiselőadást írni a véleményemről, mint Mufurc, egyenlőre leragadtam a Gackt & family fanservice-nél, és You-nál, de amint még jobban belemélyedek a témába. Előadom magam megint. :D

_________________
- Seiya

"Anyway the world is born again"
by L'Arc-en-Ciel


Top
 Profile  
 
 Post subject: *khm-khm*
PostPosted: 2003 Jan 08 Wed, 7:13 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hörrmmm.. nostehát. Én ugye igen nagy Malice rajongó vagyok és kedvenc lemezem tölük (Voyage ~sans retour~) a Gackt-os idöszakból való... Tehát én az ottani müködését igen nagyra tartom és habár a 2. MM/Gackt lemezt valamelyest kevésbé szeretem azért nem örültem neki mikor megszabadultak egymástól... Mondjuk persze nem Gackt hanem inkább a Malice tovabbi sorsa miatt aggodtam.. (mint kiderult szerencsere ok nelkul) De tavol allt tölem, hogy ezert utaljam Gackt-ot vagy akarmi ilyesmi, hanem kivancsi voltam mit fog csinalni..
Aztan jott a Vanilla ami talán mindmáig kedvencem töle. Mondjuk igencsak neztem a hirtelen nagy image valtas miatt, de aztan belegondoltam es ra kellett jonnom, hogy ez még mindig jobb mintha szoloban is a Malice vonalat probalná tovabbvinni ami Mana & Co. nelkul ugye lehetetlen, meg kulonben se lett volna szep dolog.
DE. Aztan jottek az ujabb kislemezek es azok hallatan mar csak a számat huzogattam. Volt 1-2 ami tetszett ugy-ahogy de tobbnyire roppant jellegtelennek talaltam oket, meg a Vanilla imho nagyon jo kis videojaval ellentetben a PVk is roppant semmilyenek lettek. Jo esetben, mert nehanyban (Mizérable!! @_@) már ekezdett nagyon idegesiteni a pozolas es nagyszabasu szenvedes.. Me' persze, a Malice pozolas szempontjabol tulszarnyalhatatlan, de ök egyreszt stilussal és kreatívan csinaljak, masreszt olyan szinten és olyan következetességgel müvelik ami érzésem szerint többé teszi öket egy egyszerü zenekarnál... Umm.. izé, de most Gacktról van szó ugyebár... na, vissza a témához..
Vagyis rövidesen kiderült szamomra, hogy igen, Gackt valobban a pop-idol szerepet szánja maganak es szamomra ez cseppet sem volt szimpatikus dontes. És mire a Mars megjelent már eléggé elvesztettem az érdeklödésemet iranta...
Ráadul közben láttam azt a bizonyos két számot a Mars-Tour videoról (Vanilla, U+K) A Vanilla alatt történö dolgok (nem részletezem öket.. egyrészt vacsi elött vagyok éppen masreszt aki latta tudja mirol van szo, aki nem az pedig addig oruljon :) ) heves fejcsóválásra késztettek.. tehát vannak dolgok amik müködnek bizonyos szub-kulturakon belül (esetünkben a visual-kei ugye..), azokon kivul viszont nem. Nagyon nem. A fanservice ilyen élettelen, elöre kiszamitott példájával remélem soha nem hoz össze a sors mégegyszer. A U+K meg... tehát oks, tudom miért csinálta és végülis szép dolog volt töle, de ezt ilyen siralmasan kivitelezni, idétlen szaladgáló állatkákkal.. pfffff...
Vagyis Gackt zeneileg nem igazán fogott meg soha (habár idönként azért volt egy-két száma ami tetszett, de semmi amire úgy igazából felkaptam volna a fejem) de ez még nem lett volna igazan gond. Sok zenesz van akiket tisztelek fuggetlenul attol, hogy zenejuk egyszeruen nem az en stiluson. A problemam Gackt-al sokkal inkabb a gyakorlatilag a szolokarrierje legelejetol nagyon erezheto vegtelenul kiszamitott viselkedes, pozolas es a penzert es rajongasert mindent hozzaállása volt.
Ez mar a PVkben is zavart de igazan azokban a bizonyos TV szereplesekben valt idegesitövé. Pedig olyan jol kezdodott minden... Az elso Utaban szereplesnel, mikor ugye még nagy szenzacio volt, hogy elment egy ilyen jellegu TV musorba, minden a leheto legtokeletesebben sult el... nem tunt eroltetettek Gackt sem, hanem talan szinpatikusabb volt mint valaha.. ahogy jatszotta a titokzatos, kulonc arisztokrata szerepet, de kozben nem birta megallni hogy mosolyogjon a markába azokon a hulyesegeken amiket osszehordott a vasarlasi szokasairol. Azonban a masodik Utaban szereplesnel mar igen komoly gondok voltak. Itt mar nem Gackt, az ember szerepelt hanem Gackt, a tini-idol es a poénok is a fanservice-re voltak kihegyezve (zuhany, az otthon meztelenul rohangalo Gackt meg persze a siralmas Magnum poén) De ha itt leallt volna nem lett volna semmi baj. De nem. Ettol kezdve minden letezo show-musorban felbukkant, es a poenok laposabnal laposabbak voltak (Kago Ai dating.. aaaaah!!! -_-!) es vegul a Domoto Brothers allando hazigazdaja lett, ami vegkepp lezullesztette a muvesz szintjerol a legrosszabb idol-ok közé. A Domoto-s szereples egyetlen pozitivuma az volt, hogy igy letrejohetett a felejthetetlen Gackt x Shingo Mama talalkozas, ahol vegul emberére akadt aki megszabaditotta a maradék méltóságátol is (hogy aztan azzal a bizonyos karacsonyi énekelgetéssel még méllyebre süllyedjen)
Ettol fuggetlenul en nem utalom Gackt-ot barmennyire is ugy tunik ^^"
Nem is idegesit, nem is zavar egyszeruen csak hidegen hagy. A rajongok meg... ha valainek ez kell, hát hajrá. :) Meg azt sem bánom, hogy egyre több Gackt fan vagy nem tud a Malice-es multrol vagy teljesen erdektelen szamara. Jobb is hogyha a 2 dolog teljesen elvalik az emberek fejeben... Gackt maradjon csak pop-idol, mig a Malice/Gackt korszak megmarad szep emleknek amit a tobbiek vittek tovabb megfelelöen. :D

(woops. ez hosszu lett... ^^")


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 08 Wed, 9:14 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
mufurc wrote:
Ezt a nyílt felszólítást flame-re... ^^;; Na, azért megpróbálom nem lecsapni a labdát... :)

Nno szóval... Részemrõl a történet ott kezdõdik, hogy ugye volt a Malice Mizer, amiben volt vmi Gackt nevû fazon, aki danolt. Mivel én sosem voltam MM-fan, a dolog kb. ennyiben is maradt. :)

Aztán jött a kiválás, és az online JRock-világ egy emberként indult Gacktot lincselni, hogy hogy van pofája, és most miért, és dögöljön meg, stb. Erre mufi reakciója: meglesni, mit mûvel az ürge (abból kiindulva, hogy akit ennyi fangirl tud utálni, az csak érdekes lehet). Hát, meglestem... semmi különös, zeneileg. Viszont azt tisztelni kezdtem benne, hogy fenntartások nélkül képes elszakadni a többiektõl, és a saját útját járni. Még meg is védtem, hogy egy mûvész/elõadó nem a rajongói rabszolgája, nem azért van, hogy kielégítse emberek igényeit, stb... És istenem, ha a Mizerable olyan, mint egy felvizezett MM-dal, a Mirror se sokkal érdekesebb, a Vanilla meg *brrr*...

Na, itt már jó hangosak voltak a pro-Gackt fangirlok, úgyhogy kezdett Gackt egyre kevésbé érdekelni (akit a fangirlök ennyire tudnak imádni, attól jobb távol maradni :P;; ), NADE aztán hallottam az Oasist, ami NAGYON kúl, és az Uncertain Memoryt, ami NAGYON szép. No, ekkor jó adag küzdés után beadtam a derekam, és azt mondtam, hogy oké, érdekel a fazon. Aztán jött a Mars, ami egy nagyon jó album. Aztán a Sekirei, a Secret Garden, amik szintén nagyon jók.... aztán a dolgok MEREDEKEN megindultak lefelé... Rebirth: meg sem közelíti a Mars színvonalát, és amúgyis semmi különös, aztán a Moon, ami végképp érdektelen... a 12 gatsu-tól meg a hasonlóktól meg a hideg ráz. :? Ennyit Gacktról, a zenészrõl.

Gackt, az idol: sosem érdekelt különösebben. Kezdve ott, hogy nekem egyszerûen... nem jön be külsõleg. Nem látom szépnek, sose láttam. (*shrug* ízlések és pofonok...) Kúlos, az tud lenni, de amikor valaki FOLYTON arra utazik, hogy milyen kúlos, az nekem egy idõ után uncsi és kiszámítható. (É'ted... nem anime karakter, akit csak 25 részen keresztül kell bámulni ^^;; ) A live-jai... személyi kultusz és fanservice keverékei, szintén nem tudják felkelteni az érdeklõdésemet. Én azért nézek koncertet, hogy élõben halljam a zenét, és vhogy érezzem a zenekar/elõadó jelenlétét... ha ebbõl kvázi-vallásos élmény kerekedik (ld. Otokogi :wink: ), vagy fanservice is tartozik hozzá, az jó, de a koncert ne arról szóljon, hogy "itt van Õ, az ISTEN, és most meglovagolja a gitárosát! Jaj, és néha hülyéskedik is, mert az olyan aranyos, neem?." :| Ez másoknak lehet hogy bejön, nekem nem.

Gackt a TV-ben: eleinte TÉNYLEG szórakoztató volt, a Hidden Meat-es Utabanon hülyére röhögtem magam én is. NADE hatszázadszorra (vagy akár csak negyedszerre) látni, amint ugyanazt adja elõ, az már nem olyan poén, és egyre kevésbé vicces... A legutolsó, amit láttam, azon még kényszerbõl se tudtam mosolyogni. Magnum. Gackt weird. Ja. Szóval poénkodunk vmi TV-show-ban, hogy a fanek örüljenek... minden tisztelet eltûnt, amit valaha éreztem iránta.

Ezt (tisztelet elvesztése) leszámítva talán az vele a legnagyobb bajom, hogy egyrészt magától vetette bele magát ebbe az idol-dologba ("let's sell out and make big money!" -_-), másrészt pedig egyszerûen látszik rajta, hogy mennyit dolgozott rajta. Egyszerûen... kiszámított. TUDJA, hogy a nép mire indul be, és tudja, mikor és mit csináljon, hogy megnyerje magának a potenciális rajongókat. Kúlos fotók, kawaii fotók, pucérkodás, reklámok, fanservice, fanservice, fanservice... Tudatosan csinálja. Azt kapod, amit vársz, semmi "izgalom", semmi lendület, semmi fantázia. IMHO.

Az meg aztán végképp ráteszi a tejszínhabra a cseresznyét, hogy a csapból is õ folyik... mindenhol, minden fangirl nyáladzik rá (még aki nem is ISMERI a zenéjét, csak képeket látott róla, meg videókat, az is)... JRock, Gackt!! Õ a kedvencem, mert AAANNYIRA jó! És van az a kép, mikor meztelen, és a másik srác is az, és HUUUUUU... *___* -____-;; Sz'al persze, a fangirlök MINDIG ilyenek, én is ilyen lennék, ha mondjuk Tetsurõl & Haidóról lenne szó, DE Gackt esetében ez nem a túlfûtött fantáziájuk miatt van, hanem mert Gackt&Cég ezzel eteti õket. Tetsu és Hyde azért adtak fanservice-t, mert olyan kedvük volt. Gackt azért, mert a fanservice az image-ének a része.

Na, hát hirtelen ennyi jutott eszembe... ^^;; És remélem, nem veszed flame-nek... de most mit csináljak, te kérdezted. :P


engem csak az erdekelne, hol talalkozott mufi ijen sok fungirlel ... ;)))))))

:shock:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 08 Wed, 9:28 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
AnarchoiD wrote:
engem csak az erdekelne, hol talalkozott mufi ijen sok fungirlel ... ;)))))))


J?p?r levlist?n, BBS-en, f?rumon, ?s ?gy ?ltal?ban mindenfel? a neten. :P (es sajna egy id? ut?n m?r nem fun ^^)
________
Drugtest


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 3:19 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 09 Thu, 8:41 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Szóóóóval a dolog akkor kezdödött, amikor Mufurc még az Oasis-Mars-Secret Garden hatása alatt volt, és nem gyözte dicsérni Gacktot :) No meg persze nem gyözte falba verni a fejét a Vanilla miatt ^^" Természetesen kíváncsi lettem, és kölcsönkértem, amije volt. Elsöként a hírhedt Vanilla live-hoz volt szerencsém, és a reakció kábé ez lehetett: :shock: Közvetlenül ezután megtekintettem a sekirei PV-t; a látvány hatására azt mondtam "jaaaaaaaj", a zene hallatán meg azt, hogy "*___*" :D (sekirei azóta is egyik kedvencem... meg a Vanilla is :D ) Már ennyi bevezetö után is feltünt, hogy valaki nagyon szépen énekel, a Mars pedig végképp meggyözött, hogy Gacktnak nem "csak" szép hangja van, de TUD is énekelni. Ekkortájt még - internet híján - nem nagyon volt széles a kínálat, azt hallgattam, amit kaptam (Mufi :) ), ez a forrás viszont szép lassan elapadt, ezért a Gackt-mánia is elaludt egy idöre... Aztán lett itthon net... (ebből is látszik, hogy az internet roppant veszélyes dolog :lol: )
Zene: A Mars után a Rebirth kissé sokkolóan hatott, itt-ott (Maria... no comment) lefordultam a székről, miközben hallgattam. Hát, NAGYON MÁS volt... Valamiért mégis újra és újra meghallgattam, és felfedeztem, hogy a sekirei meg a Secret Garden mellett más értékei is vannak az albumnak (pl. Kimi no tame ni... meg a Papa lapped... :D :D :D ) A Moonnál elsőre szintén azt mondtam, hogy jaj... aztán Luna, Speed Master, Fragrance, memories stb.... Tehát IMHO nem rossz egyik albuma sem, az az egyetlen bajom, hogy mindig elöször a Marshoz hasonlítottam öket, pedig nem lett volna szabad... Noha Gackt okozott néhány megrázó élményt a dalaival (To Feel The Fire ^^""""""""), számomra mégis megmaradt annak a lenyügözö hangú énekesnek, akinek megismertem.
Tévés szereplések, reklámok: Nos, Gackt eléggé izé... ÉRDEKES figura ezek alapján ^___^""""" A tévés showmüsorokból egyértelmüen kiderül, hogy van egy elég stabilan kidolgozott imidzse, amihez - úgy tünik - ragaszkodik :wink: Na most lehet, hogy ez olyan cool akar lenni (OK, néha az is), de én általában igen jól szoktam szórakozni az elöadáson :lol: A reklámok szintén elég ÉRDEKESek... Valóban igaz lehet, hogy Japánban a csapból is Gackt folyik. Itt azonban (sajnos) nem, ezért távol vagyok még attól, hogy megunjam :)
Ahogy azt az elöttem szólók kifejtették, Gackt mögött feltünöen ott áll a CÉG (Mana kis "Nippon Crown" feliratú zászlócskákat lenget :) ) A CÉGnek pedig pénzt kell keresnie, ergo valószínüleg sok jól képzett ember szorgoskodik azon teljes munkaidöben (söt, a japán munkaerkölcsöket ismerve, biztos még azon kívül is :D ), hogy Gackt totál sellout legyen. (Azaz, a csapból is ő folyik :lol: ) Úgy néz ki, az érintett nem nagyon kapálódzik ez ellen, az már rá tartozik, hogy miért nem. Engem igazából az ok nem érdekel, csak az eredmény. Az eredmény pedig az, hogy Mana jól szórakozik :) Szóval engem ez nem zavar. Valamint az sem zavar, hogy milyen fangirlök nyáladzanak Gacktra, illetve hogy azok mennyien vannak, miért nyáladzanak, és hány évesek... Nem azért bírom Gacktot, mert ezzel nem vagyok egyedül (lásd fangirlök), és ha egyszer "kiszeretek" belöle és a zenéjéböl, az sem azért fog történni, mert jaj, milyen már ez, milyen snassz, hogy MINDENKI öt imádja (ismét csak lásd fangirlök ^^")...
Röviden: számomra érdekes figura, imádom a hangját és szeretem a zenéjét (legtöbbször ^^"). Mindez nem akadályoz abban, hogy más, másmilyen elöadókat is kedveljek, szeressek. Számomra az, amit eddig csinált, jelent akkora értéket, hogy egy-két botlást elnézzek neki, és kíváncsian várjam, hogy mit müvel majd legközelebb :D :D :D

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 10 Fri, 3:17 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mana wrote:
Valóban igaz lehet, hogy Japánban a csapból is Gackt folyik. Itt azonban (sajnos) nem, ezért távol vagyok még attól, hogy megunjam :)

Úgy érted, "hál'istennek"? :P Egyébként attól függ, mit értesz "itt" alatt... én jópár jrock/anime levlistát/fórumot látogatok rendszeresen, és az azokon elõforduló Gackt-dömping BÕVEN elég nekem ahhoz, hogy "csapbólisõfolyik"-nak minõsítsem. :x

mana wrote:
Ahogy azt az elöttem szólók kifejtették, Gackt mögött feltünöen ott áll a CÉG (Mana kis "Nippon Crown" feliratú zászlócskákat lenget :) ) A CÉGnek pedig pénzt kell keresnie, ergo valószínüleg sok jól képzett ember szorgoskodik azon teljes munkaidöben (söt, a japán munkaerkölcsöket ismerve, biztos még azon kívül is :D ), hogy Gackt totál sellout legyen. (Azaz, a csapból is õ folyik :lol: ) Úgy néz ki, az érintett nem nagyon kapálódzik ez ellen, az már rá tartozik, hogy miért nem.

Hát ez az... téged nem zavar, hogy nem kapálózik, engem meg igen... Mer' sz'al pl. Hyde ugyanígy "nyomás alatt állt", de õ pl. megunta ezt, tett is ellene (sz'al beszólni a közönségnek, hogy ugyan ne visítozzanak már, és ne kalimpáljanak a karjaikkal.... eszméletlen... XD), ezért is csalódtam akkorát, mikor megtudtam, hogy õ is szerepel ebben a fanser... *khm* filmben... De hyde ettõl még mûvész, és akármennyire is Gackt "hatása" alá kerül, õ van elég színvonalas és gerinces ahhoz, hogy ha már soknak érzi, bármikor visszalépjen. Vagy pl. ott van Ayumi (és amint gondolom mindenki tudja, ÉN nem vagyok egy Ayumi fan...) mögötte ugyanúgy ott áll a produkciós cége, mint Gackt mögött. De ENNEK ELLENÉRE ha Ayumi cuccait nem is szeretem, de õt magát tisztelem. Mert egyrészt a dalszövegei tényleg nagyon szépek, másrészt pedig õ is totál sellout, de ezt õ (a maga területén!) igenis méltósággal csinálja - tisztában van azzal, hogy ki õ, és mit csinál. Gackt nem. Gackt nem csak hogy egy két lábon járó termék (az idolok mind azok), de õ olyan termék, ami egyrészt annál többnek hiszi magát, másrészt BÁRMIT megtenne, MAGÁTÓL (nem a cég parancsára), hogy eladja magát. Sz'al érted, vállalja fel, hogy "OK, corporate whore vagyok", ne adja magát elõ MíííVÉSZNEK... :roll:

mana wrote:
Engem igazából az ok nem érdekel, csak az eredmény. Az eredmény pedig az, hogy Mana jól szórakozik :)

ízlések és pofonok :) (= te tudod XD)

Na, én megyek vissza Rebeccát hallgatni, aztán ágyikó... @_@;; <-- Case!! Szerezz be pár új smiley-t... ^^;;;


Top
 Profile  
 
 Post subject: Mizérable
PostPosted: 2003 Jan 10 Fri, 11:59 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Ja, most jutott eszembe. Nem csodálkozom, hogy a Mizérable nagyon Malice Mizer-esre sikerült, söt, azon csodálkozom, más miért csodálkozik ^^" A Malice-ból való kilépés után ez volt az elsö szólóproject, és IGEN, nagyon érzödik rajta a Malice hatása...

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 10 Fri, 12:10 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
mufurc wrote:
De hyde ettől még művész, és akármennyire is Gackt "hatása" alá kerül, ő van elég színvonalas és gerinces ahhoz, hogy ha már soknak érzi, bármikor visszalépjen.


:?: Egyszerüen csak szereted Haidot, Gacktot meg nem ^^"

mufurc wrote:
corporate whore


Ezt ÉN akartam írni! ^^"

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 10 Fri, 12:19 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
mufurc wrote:
AnarchoiD wrote:
engem csak az erdekelne, hol talalkozott mufi ijen sok fungirlel ... ;)))))))


Jópár levlistán, BBS-en, fórumon, és úgy általában mindenfelé a neten. :P (es sajna egy idő után már nem fun ^^)


Mufurc, most igazán örülhetnél. A sok nem-gacktos-bbs-en jól kiborítanak vele, és nem mondhatod el a véleményed, mert meglincselnek... Itt viszont ez egy Gackt topic, és senki nem akar megölni :lol: (Legfeljebb büntiböl megnézetem veled a Rebirth Commando c. érdekességet... :twisted: )

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 10 Fri, 1:55 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Ha van minõség, AKKOR jöhet a fanservice... (és akkor se mindegy, mennyi)

mana wrote:
Ja, most jutott eszembe. Nem csodálkozom, hogy a Mizérable nagyon Malice Mizer-esre sikerült, söt, azon csodálkozom, más miért csodálkozik ^^" A Malice-ból való kilépés után ez volt az elsö szólóproject, és IGEN, nagyon érzödik rajta a Malice hatása...


Ezen senki nem is csodálkozik... ^^;; Csakhogy a Mizerable színvonalban mééélyen alulmúlja a Malice-t.

mana wrote:
:?: Egyszerüen csak szereted Haidot, Gacktot meg nem ^^"


Az egy dolog, de ettõl még alapvetõ különbségek vannak kettejük között... hyde nem mászkál TV-mûsorokba, nem mutogatja magát minden áron, nem létesít kvázi-nemi kapcsolatot az zenekarának tagjaival, nem készít nude (és semi-nude) fotóalbumokat, és úgy általában, nem szolgálja ki a közönségét... VISZONT komolyan veszi a zenéjét (és a verseit), törõdik a minõséggel és színvonallal, és van büszkesége. :P


Last edited by mufurc on 2003 Jan 10 Fri, 4:20 pm, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: fanservice-movie XD
PostPosted: 2003 Jan 10 Fri, 1:56 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
A Gackt-Haido féle film hivatalos oldala:

www.moonchild-movie.com

A Gallery/Movie részlegben található egy pár másodperces kis trailer/reklám.

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 10 Fri, 9:25 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mufurc wrote:
Ayumi (és amint gondolom mindenki tudja, ÉN nem vagyok egy Ayumi fan...) mögötte ugyanúgy ott áll a produkciós cége, mint Gackt mögött.

Mostanaban mar egyre inkabb forditva van.. tehat mikor az avex eljut oda hogy majdhogynem retteg a legnagyobb sztárjától.. XD
Egyebkent a nagy kulonbeseg Ayu meg Gackt kozt az, hogy Gackt ugy indult mint aki lehetett volna nagyon eredeti muvesz meg minden, ehelyett lett tv-idol, addig Ayu egyszeru idol volt es onnan notte ki magat odaig, hogy mostanra gyakorlatilag teljesen sajat kezebe vette a sorsat es amellett hogy ugye maganak irja a szovegeket, zenet, kitalalja a kosztumoket, make-upot meg mindent, gyakorlatilag megforditotta a kozte es az avex kozti szerepeket. Nem ö a cég rabszolgaja, hanem a cég az övé... :twisted:

mufurc wrote:
@_@;; <-- Case!! Szerezz be pár új smiley-t... ^^;;;


Most mé, nagyon jok ezek a kis self-made smiley-k ^__^! DE lesznek majd ujak nahh ^^


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2597 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 174  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 212 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group