Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 May 12 Sun, 7:05 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 5946 posts ]  Go to page Previous  1 ... 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394 ... 397  Next
Author Message
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 28 Tue, 7:08 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2010 Jul 16 Fri, 11:52 pm
Posts: 492
Location: Angyalokföldje
Én még nem tudom, meg kell még egy párszor hallgatnom, mert kicsit összeömlesztetnek tűnik, de azért már vannak rajta kedvencek. A gitár részek nagyon tetszenek, a dob pedig jól szól. Ami picit zavar, hogy nincsenek kirívó számok, igazából nincs egy olyan HEADACHE MAN hangzás, amit mondjuk vártam volna, de ez azért nem vet vissza az albumból.
Az IBITSU PVje, pedig a maga egyszerűségében nekem teljesen szimpatikus, és nagyon tetszetős.*.*

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 29 Wed, 10:46 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Meghallgattam kétszer, a Hedoro, a Yoin és többé-kevésbé a REQUIRED MALFUNCTION tetszett, a többi dalban is volt néha elszórva pár jobb pillanat, de inkább hagyjuk. Talán az első lemez jobban bejött, bár a "bejött" szó kissé túlzás (ha választani kéne az "inkább uncsi" első, és az "inkább irritáló" második lemez közül :beaten:).

Várom a következő anyagukat, gondolom ennél rosszabb úgyse lehet!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 29 Wed, 8:33 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Én azon akadtam fenn elsősorban, hogy ezek most komolyan 48 percnyi anyagot raktak 2 (kettő!) CDre? O_O Nem a hosszúsággal van bajom, az így, hogy nem voltak kislemezek teljesen oké, csak minek ezt kettészedni? Whatever.
A lemezt még csak egyszer hallgattam meg, az Attitude azonnal beragadt, az kurvajó lett, a többi egyelőre totál egybefolyik, majd holnap nekimegyek mégegyszer.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 29 Wed, 9:16 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
Én azon akadtam fenn elsősorban, hogy ezek most komolyan 48 percnyi anyagot raktak 2 (kettő!) CDre? O_O

Jaaaaaj, mert ez ilyen spéci koncepció...vagymi. :beaten: Az már viccesebb, hogy mindez (a limitált változat) több mint 6000 Yenbe fájt.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 30 Thu, 9:45 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
nosza meghallgattam ezt az albumot, habár a Headache Man óta nem igazán nyomatok Gazette-t... mondjuk nekem érthető, miért szedték ketté a cuccot (az első részen a "sima" számok vannak, a másodikon meg a "tuccer tuningoltak")... ami tetszetős nekem az az Ibitsu, Hedoro (ez a kettő az az igazi régi fazonú Gazette, nekem legalábbis), Attitude, Gabriel on the gallows és a Melt sem rossz a végén. mondjuk ezek az egy perces intro-k meg outro-k... na mindegy


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 30 Thu, 10:06 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jaja, tudom én, hogy ez a koncepció, csak nem értem* xD Ahogy pl. a koreai repackage cuccokat, a Type A,B,C,D,stb lemezeket, meg mondjuk a Dir en grey-es "rakjuk bele egy dobozba kétszer ugyanazt a zeneanyagot, egyszer CDn, egyszer bakeliten és hívjuk limitált kiadásnak" húzását. A zenekarok pénzlehúzós megoldásai kifürkészhetetlenek. :beaten:


*mondjuk persze böven nem arrafele vannak ilyen húzások, pl. az angol industrial kiadó, a Cold Spring most indított egy "monthly one-sided vinyl" sorozatot az elöadóinak, limitáltan és jó drágán persze... egy bakelitre kevés zene fér, szóval... rakjunk rá feleannyit és adjuk el soké', mint speckó kiadás? wtf? xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 30 Thu, 11:52 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
off
hát tőlem aztán eladhatják háromszor is, a lényegen nem változtat... a lemezek számával nem nő a jó nóták aránya :D (meg lehet, hogy a vásárlók aránya sem, hanem inkább a letöltőké... szal aztán a marketingesek rághatják a körmüket :P)
/off


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 30 Thu, 9:28 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2010 Jul 16 Fri, 11:52 pm
Posts: 492
Location: Angyalokföldje
^ Én csak azért nem tartom jogosnak, mert így luftra vásárolsz plusz két képet, vagy egy cd-t. Semmi különösebb pluszt nem kapok, de ha előre meghallgatom a dalokat, hogy rájöjjek kell-e nekem ezért a limitált, akkor tolvaj és bűnöző vagyok (frankón erről megy pár napja a fanüldözés), szóval köszi. Ettől függetlenül a spécienk szinte mindig szebb a csomagolása. (ami nem tudom mennyiben változott a Tokiós Nameless Liberty óta) :D

Én azóta kétszer hallgattam újra és pont az intro/outrokért vagyok oda meg vissza, mondjuk ezzel engem mindig is meglehetett venni kilóra.
Annyi mindent vártam az IBITSUtól, és a Kai daltól és annyira sajnos nem hozta nekem, amit hittem volna, úgyhogy végleg megfogadtam, hogy tőlük album megjelenés előtt semmit se fogok nézni, olvasni, hallgatni az új anyagról. :(
Ezt leszámítva tulajdonképpen nincs bajom az albummal. Abszolút kedvencem a Kagefumi, és a Yoin (no meg a 2 percnél rövidebbek) az elsőről. És a másodikról nem tudok kiemelni, mert minddel elvagyok. Jó kis pörgős lett szerencse a dob szépen alá rakja, a gitároktól meg vagyok lőve, és hát Ruki...(láv).

Köszönöm, hogy szólhattam :D

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Aug 31 Fri, 9:54 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
spéci vagy nem spéci, így néz ki vagy úgy, inkább a zenék legyenek rendben, mint a többi, ami csak a külső megjelenés része... na de erről meg külön topikot lehetne nyitni, úgyhogy inkább itt elvágom a mondókámat

aki meg rendelget, annak szemfülesnek kell lenni, hogy mit meg hogy rendel, ha már a "kedves" marketinges csoport szétmenedzseli az agyát is, hogy jól összezavarja a "drága" vásárlókat

/off


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Sep 02 Sun, 10:24 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2010 Jul 16 Fri, 11:52 pm
Posts: 492
Location: Angyalokföldje
shadow VI II I wrote:

aki meg rendelget, annak szemfülesnek kell lenni, hogy mit meg hogy rendel, ha már a "kedves" marketinges csoport szétmenedzseli az agyát is, hogy jól összezavarja a "drága" vásárlókat



Arról nem is beszélve, hogy honnan rendeli! Ezért van az, hogy én olyan emberhez fordulok, aki már jártas a postai dolgokban.:DD

Egyébként:
Állítólag Ruki annyira ráakart menni a fel/letöltés ellen, hogy külön védelmi programot akart a cd-re tenni, hogy ha valaki fel is tölti, az az anyag a letöltés után sikertelenül induljon el. Hát amint látjuk ez nem sikerült neki, de Aoi sikeresen háborgott a rajongóknak, mert így sok megosztó fanoldal úgy döntött, hogy inkább leveszi a linket.
Én elhiszem, hogy ezért kell olyan tökéletesre megcsinálni a borítót és "extrákat" tervezni rá, de igazán lehetne a Gazette kicsit kreatívabb és adhatott volna még valami pluszt a Divisionhoz.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Sep 02 Sun, 11:00 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2009 Dec 19 Sat, 1:29 am
Posts: 515
.


Last edited by pixyfalse01 on 2014 Feb 13 Thu, 9:18 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Sep 03 Mon, 10:29 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
akkor örülhetünk, hogy énekes lett belőle és nem informatikusként éli ki a fantáziáját, mert akkor biztos nagyon haragudnánk rá :P habár egyszer régen még a világszintű ismertség ötlete is felmerült a bandában, ha jól rémlik... valszeg ez Ruki titkos projektje ennek megvalósítása érdekében, de ha mégsem, akkor legalábbis pszabival konzultált a világuralmi tervek mibenlétének hátrafordulásáról :D

az extra meg az volt, hogy Ruki minden egyes limitált borítót személyesen is megsimogatott, hogy valóban tutis-e a tapintása (de psszt, ezt nem tudja senki sem)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Sep 04 Tue, 8:36 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ha ennyirew háborognak a letöltés ellen, akkor esetleg tehettek volna ellene azzal is, hogy nem egy totál töketlen EU kiadót találnak a régi helyett és nem bő egy hónapos csúszással hozzák ki ideát az albumot. Szóval sod off, gondolkodjanak inkább, ne drámázzanak. :beaten:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Sep 05 Wed, 12:36 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2009 Dec 19 Sat, 1:29 am
Posts: 515
.


Last edited by pixyfalse01 on 2014 Feb 13 Thu, 9:18 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Gazette
PostPosted: 2012 Sep 05 Wed, 11:21 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Az egy dolog, de hát ugye a nagy lemezcégek, iszonyat pénzek befektetésével évekig dolgoztak azon, hogy kidolgozzanak valami ilyesmi módszert és belebuktak mind, egyik rendszer sem élt meg pár napnál-óránál többet, mert a hackerek pillanatok alatt feltörték mind és írtak olyan programot, amivel ki lehet játszani a védelmet. Szóval mégis milyen kijátszhatatlan védelmet akartak a CDkre? xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5946 posts ]  Go to page Previous  1 ... 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394 ... 397  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group