Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 1:06 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 13358 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 891  Next
Author Message
PostPosted: 2004 Aug 24 Tue, 6:45 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Hahaha, nyitok egy topicot! :D
TOP 5! Aktuális slágerlista! Aktuális kedvencek! Sikító fangörlök! A cím változtatásának joga fenntartva. Végül, kérésre átneveztem Aktuális TOP5 topiccá Fangirl/boy scream-ről, nehogy elijesszen valakit a fangirlism kifejezés a megnyilatkozástól. ^^"

Kérdem, mely dal/dalok váltanak ki belőled hisztérikus rohamot, vagy vérmérséklet szerint szolíd haedbanget, vagy mélabút mostanság.
Vagy ,teljesen más megközelítésből mi számít a saját visual/pop/rock/ világodban pillanatnyilag slágernek. Avagy mi szólna a Rádióból/ Music Tv-ből éjjel nappal, egy "tökéletes világban" . :-) Vagy, ha úgy teccik: "Mit hallgatsz most?" :-)

Ezt amolyan gyakran beirogatós topicnak szánom, hisz egy újonnan megismert zenekarral, lemezzel könnyen változik a leghallgatottabb sztátuszban levő dalok listája.
Igaz, van már "Kedvencek" topic, de oda a leg-leg-legek kerültek. Ide az éppen aktuális zenei agybajokat várnám! ^^

Aktuális Top 5 tőlem ( bár nem feltétlen aktuális dalok)

Laputa: Virgin Cry / és After Lovers utána
Seo Tai Ji: Vol. 6 ( az egész album az elejétől a végéig, úgy ahogy van!!! amúgy nem is túl hosszú, sajnos)
Moi dix Moi: Nocturnal Romance
Közi:Grottesca
Klaha: Scape




Hmmm, még két dolog:
A topicot rögtön zenei ajánlóként is gondolám egymásnak. Örülök, ha megtudom mi a 'rulez' a többi emberkének japán s egyéb ázsiai zene terén. :-) oké, kiderül a többi topicból is, de ide jöhetne ömlesztve minden. :-)
***és most a lényegre térve..hehe...hát nem remekül helyettesíti a j-rock bulis requesteket?*** :wink:

_________________
<3


Last edited by bylon on 2005 Jan 27 Thu, 8:44 pm, edited 5 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 24 Tue, 8:51 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Jelenleg ezek a dalok a slágerek:

Mar'derayla - Spleen~2gatu 13nichi kuhaku no page
Endorphine - The end
Penicillin ( :) sok dal)
Baiser - Doku, Pandora no hako, Phantom of Nightmare
Nookicky - A whistle without shape
+1 Aliene Ma'riage - Tsumi to batsu (suterareta kioku)
Meg még sok más :) ...

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 24 Tue, 11:03 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hmhm... nálam az aktuális favorit nem visual vagy bármi hasonló, hanem az Advantage Lucy-tól a Solaris... volt a 90-es években egy nagyon szivemcsücske angol zenekar, a Lush és az Advantage Lucy kisértetiesen hasonlít rájuk stílusban, de szerencsére azért nem valami jellegtelen kópia-zenekar, hanem megvan a sajátos, egyéni hangzásuk, meg nagyon eltalált dalaik és a Solaris azok közül is kiemelkedik.

A másik kedvenc meg az egyik új egyszámos Vidoll single, a 'kichigai tv' ami megin' egy irgalmatlan beteg és nyakatekert darab tölük. ^^"

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 25 Wed, 2:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Seo Taiji: Heffy End. Teljes mértékben slágernek nyilvánítom, ugyanis reggel ezt dudorásztam.
S hasonló a jelenleg divatos amerikai rockker/punk fiúcsapatok által produkált gitárzenére, csak Seo Taiji jobban érdekel ^^.
És Taiji Vol. 7 lemezének 2 perces Outroja is sláger lenne ( szintén dudorásztam), de miért csak 2 perc???? :cry2: olyan szép.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 25 Wed, 3:15 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
Seo Taiji: Heffy End. Teljes mértékben slágernek nyilvánítom, ugyanis reggel ezt dudorásztam.

Arrol a lemezrol tenyleg az volt a nagy sikerszám.. ^^" Ahhoz készült a PV is, meg nagy koncertkedvenc lett meg minden... :sweatdrop:


ja, MTV-hez.. MTVn mentek japán zenék sokszor annak idején, föleg olyasmik mint Ken Ishii meg Pizzicato Five. De persze mondjuk nem napközben, hanem a müfajspecifikus müsorokban esténként. ^^

jamegjamegjamegjameg. nem kell oda 18as karika... mentek mára visual PVknél durvább cuccok is MTVn ^^"

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 25 Wed, 3:41 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Case wrote:
Arrol a lemezrol tenyleg az volt a nagy sikerszám.. ^^" Ahhoz készült a PV is, meg nagy koncertkedvenc lett meg minden... :sweatdrop:


Ez jó! ...Hogy ráéreztem!! ^^ Akkor adok pár tanácsot Taijinak az Introkat, Outrokat illetően!
Vagy csak a sikerszámokkal manipulálható közönség mintapéldánya volnék? :sweatdrop:

Case wrote:

ja, MTV-hez.. MTVn mentek japán zenék sokszor annak idején, föleg olyasmik mint Ken Ishii meg Pizzicato Five. De persze mondjuk nem napközben, hanem a müfajspecifikus müsorokban esténként. ^^


oké, szavazás lezárva! :bleach: :oops: :smile2:
Amúgy a szavazólistára nem fért fel, hogy " Vesszen a mainsteram! "^^

Quote:
nem kell oda 18-as karika


hmmm hmmm, szerintem meglehetősen prűd az MTV.
Pl. a PV-kben oly gyakori meztelen női testeket és erotikára éppenhogy csak utaló jeleneteket szorgosan beborítanák virágszirmokkal . ^^( ha látta vki a Maroon5 -This Love c. klippjét, akkor teljesen vágja , hogy mit akarok a virágszirmokkal)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 26 Thu, 9:17 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Épp aktuális agybaj, ez jó megfogalmazás 8) . Hát nálam mindig van ilyen, amire épp nagyon rákattanok, és egy ideig le se szállok róla, úgyhogy majd írogatok ide rendesen.

Állandó ilyen téren nálam a Buck-Tick, de mindig más dalokkal, épp amilyenem van. Ha elkezdenék listát írni róla, akkor a végtelenbe kezdeném folytatni, tehát inkább nem ^^". Most épp a zangai a nagy kedvenc, meg az örök Long distance call :love3: , de feltűnően sokat hallgatom a For dangerous kids-t is. (*nem, an-chan nem írhat többet, mert nem tudná befejezni :drop2: *)

Most nagyon megy a Cali=Gari is, főleg a következő dalok: Love for You, -187- :smile3: , Galaxy, Maguro.

Új kedvenc a Deadman, tőlük is a: family, Gin no Parasol, rem., Lunch box, Through the looking glass.

És ami már egy jó ideje ki nem megy a fejemből az a Merry Japanese Modernist-je, ami már szinte személyes himnuszommá kezd válni.

No meg még mindig tart a Kuroyume Romance of Scarlet albunának hetedik dala által kiváltott mánia. A címét képtelen vagyok megjegyezni, pedig fel van írva, csak nincs nálam a cetli. ^^"

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 27 Fri, 9:46 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hmm.. igen, Buck-Tick nálam is ugyenigy van. ^^ abszolute favoritok, de mindig megvannak toluk is az aktualis kedvencek. Egy ideig az Angel Fish volt, de most a 'My Baby Japanese' az abszolut favorit. az egyik legsulyosabb B-T dal. *__*

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 28 Sat, 5:09 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Jun 01 Tue, 8:49 am
Posts: 485
Location: labor
Hm... hát nálam vannak amolyan "örökzöldek" amik mennek folyton mint pl. X, Buck-Tick, Kagrra, Merry, Pierrot, Malice, Deg, SSH... tőlük úgy kb. minden. + sok más, amit sokáig tartana felsorolni... (Vidoll, Közi, EoD stb.)
amit most nagyon imádok az a
+Despairs Ray+-Born (a 4. szám: Yami ni furu-akármi... :love2: )
Moi dix Mois - Nocturnal Romance
ill. most Queen-t hallgatok (ha már örökzöldekről volt szó :smile2: ) Queen rulez! :heart: 8)

_________________
"You're five hundred years old and you can't use a telephone? Read the directions. What are you, an immortal idiot? I will do no such thing!"
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 28 Sat, 8:13 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Jujj, és ha már videókról van szó a szavazásban, azt is le lehetne írni, hogy ki milyen videókat néz éppen. Végül mert úgy igazán ott screamel az ember, zenére és táncolni és álmodozni/olvadozni szoktam inkább ^_^. Mostanság abszolult vezet nálam a BeautiFool's Fest, legfőképpen a lab, Deadman, Gazette, Gullet, +DéspairsRay+, és persze a Merry fellépései. Másik nagyon régóta kedvenc a Merry: Violet harenchi PV, amiről képtelen vagyok leszokni. Aztán ott van a Metronome: Space Romantic DVDje, amit simán képes vagyok végigröhögni minden egyes alkalommal ^^". És amit mostanában a legtöbbször nézek, az minden Buck-Tick klipp, amit eddig kaptam, főleg most a legújabb adag (arigato Case-chan!!!!!!!!! :idol: ). Kegyetlenül végigdroolezolom és nosebleedelem minden egyes pillanatát a klippeknek :love2: :heart: :love: :love3: :angel: :twisted: . És végül szintén támadás a rekeszizmaimra a Cali=Gari: Maguro PVje. :infinity:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Aug 29 Sun, 1:44 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Jan 19 Mon, 6:07 pm
Posts: 303
Location: The hill of Acropolis
Az utóbbi napokban megszállottan töltögetem le a Gazette cuccokat, éjjel nappal az megy nálam. Szünetekben pedig Buck-Tick-et hallgatok, random albumokat. Kedvencek: Zangai, Nakayubi, Limbo, Heroin, és most a Long distance cell, Glamorous, és Kain... (attól tartok lesz még több is :D)
Gazette-re visszatérve: Zetsu, zakurogata no yuuutsu, beautiful 5 (shit)ers, haru ni chirikeri.... doko daraka no seishun, ruder. :heart:
Merry új albumról: Rest in peace, lost generation, Japanese modernist (de a violet harenchi még akkor is jobban tetszik, talán a klipp teszi)
Deg: Saku-t már agyonhallgattam, nekem nagyon tetszett a klippel együtt.
Laruku: a régebbi dolgaik jöttek most elő inkább. As if in a dream, taste of love, all dead, loreley....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 01 Wed, 3:44 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Go!Go! 7188 aoi kiretsu dalát ma mániákusan soxor hallgatom! S külön öröm, hogy nő énekel.

(Jut eszembe! KIváncsian várom a visual-japanimánia műsor setlistjét, ugynis volt egy nagyon megnyerő női énekes benne! Olyan jól sikongat! ^^)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 01 Wed, 6:06 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
(Jut eszembe! Kiváncsian várom a visual-japanimánia mûsor setlistjét, ugynis volt egy nagyon megnyerõ nõi énekes benne! Olyan jól sikongat! ^^)


Már kész az update, csak tegnap is volt egy, tehát majd csak holnap kerül ki, de egyébként az-a-bizonyos szám a legjobb Inugami Circus-dan lemez egyik dala volt. ^^

Nálam meg az aktuális kedvenc az új Nitro Microphone Underground album, ami ahogy várható volt az év eddigi egyik legjobb hiphop albuma. :heart:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 06 Mon, 4:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Buck-Tick: Long Distance Call (Live Warp Days 2002) :love2:
Ezt a dalt a kyokutou -I Love You - albumról már korábban is szerettem, de most hogy láttam élőben , imádom. :love: Megtelt élettel! Olyan kawai a két gitáros és gyönyörűek a dallamaik, a dobos egy nagy király sensei, és Sakurai hangja, meg amilyen átéléssel adja elő...s ez az egész egyben a LEGJOBB! :love3:

:idol:
http://visual-kei.org/dvd/bt_v.htm
(http://visual-kei.org )


Last edited by bylon on 2004 Sep 06 Mon, 5:36 pm, edited 3 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 06 Mon, 5:11 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Nem említem egy lapon a B-T live klippel, de ....

Psycho le Cemu: Michi no Sora PV. Első találkozásom ez a Psyco l.C.-val. Van a klippben kastély, király, hercegnő, és 2 herceg-mindez túl színes mesefiguraszerű ruhákban. Első benyomásom az volt, hogy ez tulajdonképpen egy visual kei paródia. Pontosabban Malice Mizer paródia. Az énekes néha egészen úgy gesztikulál és hunyorog , mint Gackt. :-) S a másik herceg még hasonlít is rá. :-)
A zene amúgy nem rossz, de felejthető. Asszem tucatzenének nevezhető.

Myavi: Ashita Genki ni Naare.
ummm.
Első találkozásom Myavi szólóval. Due le quarz Rodeo c. klippjének látása után asszem joggal vártam el, hogy a szóló pasitól is vmi darkos, zúzós rockos visualt kapok viszont. ...
Ehhez képest: Mya nagyon csövi madárijesztő rongyokban ugrál a mezőn. :lol: Zeneileg pedig eléggé popos trallalázás ( pontosabban halihózás). Kezdeti csalódás/meglepődés után elkezdtem röhögni. S végeredményben megszerettem ezt a túlmozgásos palit a klippjével, mert jó kedvem lesz tőle. S a dal eleje ( még a halihókat megelőzően) akár sexisnek is mondható.
S megkérdem, hátha vki otthon van Myavi témában: Valójában mi baja van ennek a pasinak? :)

Cherry Filter : Hawaiian Blues
Koreai banda. S ez tényleg remek, tele van váltásokkal. Hip-hop-os, nu metálos, kellemes, üvöltözős és 'áriázós' énekesnővel, töréssel-zúzással. :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13358 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 891  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group