Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 11:24 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 11:14 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
tenshi wrote:
Ami igazán zavar, az pl. a Lauku leírás ugye az oldalon síma leírás kéne hogy legyen, nem? Ehhez képest az egyik kedvenc albumom tõlük elég csúnya színben van feltüntetve egypár kedvenc dalamról nem is beszélve (I wish pl.). Szóval ez úgy nem esik jó az embernek, de mondjuk engem annyira nem bánt, mert a Laruku nem a kedvencem, de attól még szeretem õket nagyon. [...] Szóval egy leírásban nem tenném bele a véleményem, ha valami hivatalos oldalon van kint, amit nem csak a haverjaim olvasnak.

Maa, nekem a Laruku az abszolut kedvencem, sz'al ilyen szempontbol en vagyok "hatranyosabb" helyzetben... :) Mindenesetre a kutya ott van elasva, hogy az ott elvileg egy kis albumkritika, es sajnos objektiv kritika nincs... Sot, ha a Larukurol objektivan akarnek irni, az kb. igy nezne ki: "L'Arc-en-Ciel: japan egyuttes (1991-?). Tagok: hyde (enek), ken (gitar), tetsu (bass), Yukihiro (dob). Ex-tagok: Sakura (dob), pero (dob), hiro (gitar). Albumok: Dune, Tierra, heavenly, True, Heart, ark, ray, Real." ^__^;;; Mer'hogy ugye nekem nyilvanvalo, hogy pl. a Laruku az egyik legjobb es legfantasztikusabb jrock egyuttes, de ismerek olyanokat, akik errol leallnanak velem vitatkozni... sz'al muszaj szubjektivnak lennem, de azt megse irhatom vegig, hogy "szerintem.. .szerintem... szerintem..." (de aze' nyilvanvalo, hogy ez nem "hivatalos" velemeny...). De ha neked spec. tetszik a True, akkor terjeszd nyugodtan, hogy "de szerintem nem is rossz" :)

(Egyebkent is, azt irtam, hogy a True kislemezei nagyon jok, beleertve a Fourth Ave Cafet, ami sajna nem jelenhetett meg... a Kaze ni kienaide meg az egyik kedvenc Laruku dalom ^_^)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 22 Mon, 11:12 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
:shock: :drop2: Mindegy, ennyi voltam, mert ez mehetne a végtelenségbe, hogy az a rész miért nem az albumkritikánál van, meg ha mégis vannak rajta jó dolgok, akkor miért "Süllyedõ színvonal, zuhanás és sötétség"? (ezt bizonyára bonyoulutabb lenne megmagyazázni) De végülis mindegy. Nekem akkor is furcs így na! /me wa baka desu ne! és kötözködős (igen az, kérdezd csak Caset :D ). Meg legalább láthatod, hogy acikk reakciókat vált ki, mert vitatkozunk rajta, és ugye ez egy írói siker számodra :wink: !
good morning Hyde, Round and round, I wish...... Szerintem nem nem rossz a True, hanem nagyonis jó! De nem terjesztem, mert a Larukut mindenki ismeri (minek?), akit érdekel a J-rock, mások meg a falra másznak a zenémtől (lásd. eddigi szobatársaim nagy része :lol: ). Goth barátaimnak se biztos, hogy pont Larukut mutatnék, nem lennének túl vevők rá :argh: (hülye gothok).

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 22 Mon, 3:57 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Ahem... csak hogy tisztazzak meg par dolgot... ^^;

tenshi wrote:
hogy az a rész miért nem az albumkritikánál van, meg ha mégis vannak rajta jó dolgok, akkor miért "Süllyedõ színvonal, zuhanás és sötétség"? (ezt bizonyára bonyoulutabb lenne megmagyazázni)

Au contraire... eppenhogy eleg egyszeru. ;)
1) azert nem az albumkritikanal van, mert amikor irtam, meg nem volt albumkritika rovat; raadasul mivel a Laruku annyiszor valtott stilust, es ezert muszaj emliteni, hogy melyik album milyen stilusu (es akkor itt ne menjunk bele abba, hogy a Laruku zenejet milyen nehez kategorizalni...), gondoltam, praktikusabb, ha az ismertetobe mini-kritikakat is irok.
2) azert az az alcime, mert az alcimek mindig a Laruku illeto korszakara vonatkoznak, nem csak az albumra. Velemenyem szerint a True nem olyan szinvonalas, mint az elozo albumok, a zuhanas es sotetseg meg ugye a Sakura-incidensre es az azt koveto idoszakra utal... Most mit mondjak, szeretem tuldramatizalni a dolgokat. :P

tenshi wrote:
Meg legalább láthatod, hogy acikk reakciókat vált ki, mert vitatkozunk rajta, és ugye ez egy írói siker számodra :wink: !

/me buszke magara *_* :oops:

tenshi wrote:
De nem terjesztem, mert a Larukut mindenki ismeri (minek?), akit érdekel a J-rock,

Hat, ahogy latom, ez sajnos egyre kevesbe van igy.... >_>

[edit]
Izee, az alairasod veletlenul nem a Mazohyst of decadence-bol van? @_@ (erdekes forditas... ^^;; minden rosszindulat nelkul)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 22 Mon, 6:39 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Mirának: az a baj, hogy nem ismersz :wink:

Úgy általában: IMHO ( :D ) objektivitás nem létezik ott, ahol egynél több ember van :sweatdrop:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 23 Tue, 2:43 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
:peace:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Last edited by mira on 2005 Nov 21 Mon, 12:18 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 23 Tue, 8:14 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Tuldramatizalasban en se vagyok semmi. :drop2: De igy mar leesett!
Mana: Objektivitas meg egy embernel sincs, de torekedni ra sose hiba szerintem.
Laruku-nal meg nem ismerem az emberek allasmodjat, de akit en ismerek es j-rocker, az ismeri. De szomoru, ha masok meg nem.
:argh: Miert nincs itt ekezet?!!!!!!
Mufurc: :shock: Te ismersz ilyen jol ilyen zenet, hogy felismered a szoveget? Pedig meg nem is erdeti, csak osszevagtam...... Ezt nem hittem volna......

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 23 Tue, 9:11 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
tenshi wrote:
Laruku-nal meg nem ismerem az emberek allasmodjat, de akit en ismerek es j-rocker, az ismeri. De szomoru, ha masok meg nem.

Ohh, nálunk még azért többnyire ismeri mindenki Laruku-t aki belekerül ebbe a JRock dologba, de külföldön egyre többen vannak akik max. ha hallottak róla azok közt akik újjonan kavarodnak bele a témába... habár mondjuk itt is, pl. a gothok, akik mondjuk a Malice Mizer-en keresztül kerülnek a visualba nem biztos, hogy rábukkannak a Laruku-ra maguktól..
Ugye pár évvel ezelött még teljesen más volt a helyzet, mivel aki kicsit is érdeklödött visual/jrock iránt az akaratlanul is Laruku/Glay/Launa Sea stb. oldalakba botlott lépten-nyomon, míg mostanra rengeteg hely van ahol csak indies bandákról van szó. Ez persze nem lenne baj önmagában (/me ugye közismerten visual indies fanatikus :smile3: ), mert rengeteget változott a szintér azóta, de akkoris, azért szomorú ha valakinek fogalma sincs a müfaj klasszikusauiról.. :\

tenshi wrote:
:argh: Miert nincs itt ekezet?!!!!!!

lehet azt gépelni úgy is ha nincs magyar billentyüzet valahol, csak kicsit macerásabb ^^


tenshi wrote:
Mufurc: :shock: Te ismersz ilyen jol ilyen zenet, hogy felismered a szoveget? Pedig meg nem is erdeti, csak osszevagtam...... Ezt nem hittem volna......

Erröl meg majd nyilatkozik mufi ha idekeveredik, de elöre anyit, hogy ez spec. mufi kedvenc Dir en grey dala és pont a szöveg miatt... :sweatdrop:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 23 Tue, 1:37 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
:shock: A Masohyst szövege egyszerűen isteni, fenomenális, meg miegyéb; szóval a legjobb Diru dalszöveg kétségtelenül. IMÁDOM!!!!!!!! (különben miért is választottam volna ^^") És még élőben is az egyik legjobb, ha talán nem a legjobb :D . Warumono-sama kis esernyője!!! Meg a kiállított tüzek!!! /me tegnap is nézte az Osaka jo hall live-ot ^^" De erről ennyit, nehogy feljöjjön a Diru téma, könyörgök ne!!!!!!!!!

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 23 Tue, 1:41 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Így ékezettel már jobb, de hülye gépterembe (ahonnan mellesleg Szemináriumon írtam :D ) nem volt csak angol! Dehát ez egy magyar egyetem az Isten szerelmére, és a vallástudományi tanszéknek nem tellett magyar billentyűzetre!!!! Szobatársam gépe jobb ^^".

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 23 Tue, 2:47 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mira wrote:
Nem az én bajom, ha a talkshow-kban és interjúkban folyamatosan kellemetlen helyzetbe hozza magát, hanem az övé. Nem az én önérzetem
csorbul, hanem az övé.

Maa, nem az en bajom, de azert rossz latni, ha van valaki, akit az ember tisztel, es folyamatosan, sajat szabad akaratabol leegeti magat mindenfele idiota dologgal, es lathatolag SEMMIT nem csorbul az onerzete.... ^^;; Hal'istennek hyde ezt azert nem csinalja, de Gackt pl. ezzel asta el magat nalam anno... (nomeg azzal, hogy bar a Marsot meg nagyon szerettem, a tobbi album zeneje egyre kevesbe jott be... tovabbi info errol itt :) ) Mya, de ez csak en vagyok, ha vki szereti Gacktot/akarkit, hat szeresse, nincs nekem azzal semmi bajom. ^^;;

mira wrote:
Felesleges ezt még részemrõl is tetézni azzal, hogy megvetem érte.

Azert meg nem vetem... ahhoz NAGYON sok kell, hogy en megvessek valakit... ^^;;

tenshi wrote:
Mufurc: :shock: Te ismersz ilyen jol ilyen zenet, hogy felismered a szoveget? Pedig meg nem is erdeti, csak osszevagtam...... Ezt nem hittem volna......

Hehehe... ahogy Case is mondta, ez a kedvenc Deg szamom (bar mondhatjuk, hogy az egyetlen Deg szam, amit igazan szeretek :sweatdrop: sose voltam fan...), es eppen a szoveg miatt, bar mondjuk csak emiatt meg nem biztos, hogy helybol felismertem volna az alairasodban (mint ahogy mondtam, "erdekes" forditas ^^;; oke, a forditok sose szeretik egymas munkajat, foglalkozasi artalom ^^; ). Viszont par (3?) evvel ezelott en is csinaltam rola egy forditast, ugyhogy rogzult nalam a szoveg... :) (Egyebkent tenyleg zsenialis dalszoveg - en mindig is veresszaju pro-choice supporter voltam, de ezt a szoveget meg az egyetemen is felhasznaltam egy abortuszrol szolo debate-ben a nep meggyozesere, mikor az ellenkezo velemenyt kellett kepviselnem.)

Case wrote:
habár mondjuk itt is, pl. a gothok, akik mondjuk a Malice Mizer-en keresztül kerülnek a visualba nem biztos, hogy rábukkannak a Laruku-ra maguktól..
Ugye pár évvel ezelött még teljesen más volt a helyzet, mivel aki kicsit is érdeklödött visual/jrock iránt az akaratlanul is Laruku/Glay/Launa Sea stb. oldalakba botlott lépten-nyomon, míg mostanra rengeteg hely van ahol csak indies bandákról van szó. Ez persze nem lenne baj önmagában (/me ugye közismerten visual indies fanatikus ), mert rengeteget változott a szintér azóta, de akkoris, azért szomorú ha valakinek fogalma sincs a müfaj klasszikusauiról.. :\

Hat ja... foleg ha nem is erdeklik a mufaj klasszikusai. Van jopar korai visual dolog, ami imho elegge bejonne a modern vk-fan nepnek, akar gothoknak is (indie Laruku pl., bar az nem eleg daaaark ;) , vagy Kuroyume, LS, meg ilyesmik) de en nem ugy latom, hogy nagyon erdeklodnenek iranta. :? Nem eleg uj meg shiny meg pretty meg minden... Meg sajnos nem igazan hozzaferheto (ritkasag, meg a nem hq minoseg sokaknak elveszi a kedvet). *soohaj* life is unfair :(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 23 Tue, 11:37 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mira wrote:
Számomra igen. Nem feltétlenül tetszik, de elfogadom.

Hát nem toom.. nekem mondjuk szerencsére nagyjából olyanok a kedvenceim akik nem járatják le magukat mint gackt/hyde/ryuichi stb. :D
De ha mégis akkor a reakcióm attól függ, hogy éppen mit csinálnak..
Egy ideig fejcsóválva nézem amit müvelnek és reménykedem, hogy magukra találnak, ha meg nem, akkor jön a kritika.. merthogy ha van valami ami jó volt és szerintem rossz irányba halad, akkor csalódott had legyek már. :P
Ilyen volt pl. ugye a Pierrot.. régi dolgaikat nagyon szeretem, de ha amit most csinálnak az nagyon nem tetszik, mert szerintem elvesztették az egyéni hangjukat akkor azért fentartom magamnak a jogot arra, hogy ne tetszen a dolog és ennek hangot is fogok adni, csakúgy mint annak ha valami más meg tetszik.
Szerintem, ha jó, ha rossz véleménye van valakinek valakiröl/valamiröl azt miért is ne mondhatná el addig míg meg is tudja okolni?
Az "xyz sucks" tipusú vélemény nyilvánítás ugyanúgy csacskaság mint az 'xyz rules!' tipusú, ha az illetö nem tudja megindoloklni, hogy miért is 'sucks' vagy 'rules' az a bizonyos valami.
Tehát éljen a megalapozottt kritika!!! :mrgreen:

Aztánmeg, mindig ott van a remény, hogy az illetö elöadó 'magára talál'
Pl. Sugizo szoló cuccai jóideig hidegen hagytak, mert semmi nem volt bennük ami megragadta volna az érdeklödésem, de aztán összeszedett maga köré egy nagyon erös stabil kisérözenekart és amit azóta csinál az egyszerüen fantasztikus.
Umm.. de asszem kezdek nagyon eltérni a témától, meg már azt se tudom ez, hogy is jött ide, tehát inkább csendbe maradok és megyek aluszni.. :)
:sleeping:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 24 Wed, 2:04 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Mufurc: A Deg fangirlismust meghagyhatod nyugodtan másoknak :roll: :drop2: Oké, hanyagoljuk! De azt Te japánból fordítottad? Ilyen jól tudsz? Én még csak egy éve tanulok, de nem igen kezdenék neki egy dalszövegnek sem ^^". Gratula! :D
/me nagy abortuszellenes (talán mert én is annak áldozata lettem volna, ha anya egyetért apával, de mivel anya a legjobb fej, így nem 8) ) és még sehol nem láttam ilyen jellegű szöveget ennyire tökéletesen megírva, mint a Masohystben. (Kyo nemcsak vörössel, barnával és fehérrel nyánna ám össze a színpadot, tud ő mást is :D )

Case: Jól na! Tudjuk mi eztet :drop2: !

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 24 Wed, 4:10 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
tenshi wrote:
me nagy abortuszellenes (talán mert én is annak áldozata lettem volna, ha anya egyetért apával, de mivel anya a legjobb fej, így nem 8) ) és még sehol nem láttam ilyen jellegű szöveget ennyire tökéletesen megírva, mint a Masohystben.


Ez így leírva nagyon szépen hangzik, de gyakorlatilag ha Téged (Te=általános alany) elvetnek, arról fogalmad sincsen. Egy magzatnak se öntudata, se halálfélelme nincsen. Ha az anya nem érzi magát felkészültnek a gyerekvállalásra, sokkal jobb, ha nem szüli meg azt. Tegye tönkre ezzel a saját és a gyereke életét is? Én abortusz-párti vagyok éppen ezért. És ezzel együtt jár, hogy beteg gyereket sem szülnék meg, ha előre megmondják, hogy az lesz. Ez persze csak az én véleményem, de mindenképpen le akartam írni.

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 24 Wed, 5:48 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Jó, ez egy kétélű fegyver, mert van, amikor néha jobb a szülőnek. DE!!!! Sosem tudni, hogy kit szülnél meg. Lehet, hogy jó élete lenne, sose tudhatod, és nem is adsz neki semmi esélyt..... Hiszen akármennyire te szülöd meg, attól ő különáll. És hiába nincs öntudata embrioként, egyszer csak lesz, de ezt már előre elveszed tőle. De persze, hogy vannak esetek, ahol megengedném: Dél-Amerikában egy 12 éves lánynak nem engedték az abortuszt, pedig saját édesapja megerőszakolta, és abból terhes. Naaaaa itt megengedném, de a nemi erőszak másik kategória, ott alapból gyűlöli a nő a gyereket, ott megengedném talán. De ez aztán egy hosszú téma..... Na mindegy! Csak akkor leírtam én is az érveim.

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 24 Wed, 6:05 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
tenshi wrote:
Case: Jól na! Tudjuk mi eztet :drop2: !

Toom, toom, de azért leírogattam, hátha ettöl leáll a vita :P
(ehelyett meg mi lett ebböl a szegény kis topicból... :shock: )


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 146 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group