Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 7:49 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 4:27 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Na hát! Kihasználnám a lehetőséget hogy itt annyi, különleges zenére nyitott ember van és ezennel megnyitom ezt a topicot. Mint a nevéből kiderült leginkább zaj-zenékkel illetve kisérleti elektronikus, jazz és rock muzsikával kiván foglalkozni. A "meg minden" hivatott kivédeni azt a problémát hogy az egyéb furcsa zenék kívülrekedjenek..ami ugye senkinek nem lenne jó :) .
Annyi furcsaság fedezhető majd fel a későbbi zenék bemutatásánál hogy én, Case-szel ellentétben a témát nem fogom még csak érintőlegesen sem lexikális jelleggel kezelni. Szal senki ne várjon évszámokat, pontos biográfiákat stb. Én a pillanatnyi érzésekről fogok nyilatkzni ami egy -egy előadónál feltódul bennem. De ezt majd úgyis meglátjátok..

Szal noise meg exper.. zenék: Elsősorban egy kaotikus izének tünhet a dolog első hallgatásra de igazából csak megfelelő füllel és fantáziával kell viszonyulni ehhez. Vegyük úgy ezeket a zenéket mint filmzenék, effektekkel..csak film nélkül.. Igazából ha az ember megfelelő nyittsággal hallgatja ezeket akkor igazi utazásra mehetünk mindenféle tudatmódosító szer nélkül. Persze minden előadó más és más. Valamelyik grind-coreba hajló mint pl a Fantomas (meghallgatásra az első albumot ajánlanám:amenaza al mundo)de van ami tényleg csak konkrét zajokból áll mint pl japán barátunk merzbow.
De pl ott van bohren und der club of gore akik nehezen sorolhatók a zaj műfajába hisz leginkáb hosszú monoton szintifutamokkal operálnak és hihetetlenül mély és atmoszférikus hangulatott tudnak teremteni (ameghallgatásra javasolt: black earth)..

szal első körben a durva kezdetnek merzbow, fantomas a filmzene hangulat miatt és bohren und der club of gore a hihetetlen sötét dallamos hangulat kedvéért. Egyébként ez utóbbi nem nagyon sorolható be noise-ba..inkább alter valami de ezekkel a zenei kifejezésekkel még eléggé hadilábon állok
Aki pedig nem igazán érti hogy egyáltalán mi motivál embereket hogy ilyen zenéket kreáljon annak figyelmébe ajánlanám kid606-nak az egyik albumcímét (aki egyébként kiséreletzős, zajos elektro zenében érdekelt):
- kill sound before sound kills you... és persze lehet hogyebbe több minden bele lehet magyarázni én mégis most önző módon a saját teóriám szolgálatába állítanám: az a sok szar zene amit ma populáris meg elfogadott zenének hívunk az egyes művészeket arra sarkal h jól odab**szon ennek a mainstream mocsoknak lásd pl Case által idézett mondatot merzbow-tól...ezzel magyarázható pl hogy mike patton akit leginkább a faith no more eszméletlen tehetséges énekeseként ismerhetünk ma leginkább betorzított banán hámozás hangokra visítozik és én meg tudom érteni..persze meg vannak azok a művészek akik egyszerűen cask ebbe látják az őszinte kifejezés formáját...szal nem általúnosítanék..de szerintem nagy szerepet játszik ebben az általam felvázolt motiváció is..
szal legyetek jófejek ne szavazzatok le rögtön :)


jah, a szóban forgó albumok linkjei holnap reggel felkerülnek ha minden jól megy..

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 8:13 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
bohren und der club of gore - black earth

http://s48.yousendit.com/d.aspx?id=2OH5 ... Z0HXKOA5G7

fantomas - amenaza al mundo

http://s48.yousendit.com/d.aspx?id=1HMC ... JVD8SR1OCY

merzbow - merzbuddha (2005)

http://s48.yousendit.com/d.aspx?id=0W6L ... QMLU9C8PBA

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 7:22 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Szia!

Hú, hát én idáig semmi ilyesmi zenét nem hallottam, úgyhogy jó, hogy tettél föl, gondoltam, kipróbálom... hááát, érzéseim vegyesek, haha... XD

A Merzbow-val (illetve azzal a 10 perccel, amit kibírtam belőle :sweatdrop:) idáig eléggé hadilábon állok, sz'al azt valószínűleg nem nagyon fogom piszkálni a közeljövőben... :poke:

A Bohren & der Club of Gore-t most hallgatom, egész jó, tulajdonképpen egyre jobban tetszik... nagyon jók azok a szaxofonos részek, meg van egyfajta súlyos hangulata az egésznek...nem rossz... :)

Na de a csúcs az a Fantomas! :D Nagyon betalált, ilyen nekem való elmebeteg zene, haha... XD Mike Pattontól eddig csak a Mr Bungle-ös California albumot ismertem és az is jóóóó nagyon... 8) Micsoda hangokat tud kiadni ez az ipse, haha...

Köszi a lemezeket, így betekintést nyerhettem egy nem mindennapi zenei világba! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 7:24 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
igen én is úgy gondoltam hogy akit megérint egy kicsit is eza fajta zenei világ annak leginkábba fantomas fog bejönni. Most leköt a semmit tevés de majd valamikor éjjel duzzaszutom még a dolgokat..

merzbow ..hát igen..én sem vagyok nagyon elmélyülve a fickó dolgaiban..de érdekes módon vannak olyan co-op projektjei ahol inkább csak kiegészítő jellegel van jelen a csörömpöléseivel meg a zúgásaival..azok egész kellemesek...

majd ha meguntam h nem csinálok am este semmit akkor majd összetákolok valami izgalamasat john zorn-ról... hisz ő az akit még a mezzo-n is elvétve megcsodálhat az ember...ő inkább experimental jazz-ben utazik de pl pattonnak is ő volt az "apukája" aki meghülyítette.. felrakok majd egy videot ahol közösen nyomnak le egy kis "etűdöt" ami arra anygon jó hogy lássuk micsoda összeszedettség és precizitás húzódik meg egy ilyen katyvasz mögött.. bár azért hangsúlyozom zorn papa jóval komolyabb (ertsd jazzesebb) cuccokat tol..de vicces ahogy patton üvőltözik rá... na mostmár annyit írtam erről h muszáj most felpattintani.. ehe

_________________
frekvencia.tumblr.com


Last edited by Mona on 2005 Nov 30 Wed, 7:42 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 7:26 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Oooh, okééé... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 7:44 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
na szal ezt csak úgy "szemléltetésileg".. inkább vicces
john zorn : naked city & mike patton (izé jazz :) )

http://s31.yousendit.com/d.aspx?id=32OA ... 8SH7VWCLKF


akkor majd még keresgetek jobb fantomas albumokat ha tetszik bár igazából ez a legjobb amit felraktam

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 7:54 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
hihi, pojjén... :D Jól tolják, haha...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 8:01 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
na most elkapotta a hév... még felrkom a személyes kedvenc fantomas koncert videomat (egy szám)... nagyon szép aztán nagyon "watafak?", aztán megint nagyon szép.:D 15 perc kb és megvan

aztán tényleg elkzdek majd este irogatni még egy keveset a főokosokról..

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 8:19 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
" szimpül butifu haaaaaaa, szimpü butifu haaaaaaa"

http://s55.yousendit.com/d.aspx?id=244P ... CX1JGME8TU

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 9:26 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Haha, ez nagyon-nagy volt, köszi!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Nov 30 Wed, 11:16 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
*fél* Jigsaw...ezeket meg fogod nekem mutatni, ugye?!? :shocked!:

Annyira tudtam, hogy idetalálsz... :lol:

//Egyébként jó ötlet, hogy másféle zenéket is bemutattok!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 01 Thu, 12:11 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
d: ezeket nem kel megmutatnia mert le tudod szedni a linkek segítségével


egyébként örülök a pozitív hozáállásnak...őszintén szólva féltem mi lesz..

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 01 Thu, 6:39 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
John Zorn a kilencvenes évek legfontosabb figurája. Egy avantgarde szupersztár, akinek fiatal kora ellenére már elég nagy, és jól dokumentált életmûve van. Az egész Zorn jelenség, az attitûd is meghatározó, túlmutat a zenén. Számos, önmagában is érvényes, egymással párhuzamosan mûködõ zenei alteregóján keresztül egymásmellé rendeli a legkülönfélébb zenei mûfajokat. Amellett, hogy a posztmodern paradigmatikus figurája, mellékesen egy zseniális szaxofonos, zeneszerzõ, zenekarvezetõ, producer, guru, utazó, és nagy vadász csali gyûjtõ. A vadkacsa hangját Õ tudja utánozni a legjobban a világon, és aki nem hiszi, az számtalan felvételén meggyõzõdhetne róla, ha hozzáférhetõ lenne Magyarországon.

Zorn Mike Harrissal a Napalm Death dobosával és Bill Laswellel alakított egy hardcore zenekart, van egy együttese Naked City néven Bill Frisellel, Fred Frith-el, és Joey Baronnal, számtalan filmzenét készített, közremûködött egy Monk és egy Kurt Weill emléklemezen, önálló albumot szentelt Enrico Morriconenek, és Ornette Colemannek, tisztelgett a bebop nagyjai elõtt, a Sonny Clark Memorial Quartettel felvett anyaga ebben a mûfajban a legjobb. Így egyszerûen. Írt kortárs kamarazenét, és néha free jazzt játszik.

A Tzadik nevû lemezkiadója jelenleg az egyik legfontosabb fóruma a modern törekvéseknek New Yorkban, és a Masada nevû zenekarával, amelyikkel túl vannak a tizenegyedik albumon, megteremtette a zsidó identitású kortárs jazzt. Otthonosan mozog a tiszta improvizatív zenében, lásd, vagyis hallgasd a Derek Bailey-vel készült felvételeit, jártas a távol-keleti kultúrákban, nagy lemezgyûjtõ, szóló lemezei a szaxofonjáték kiterjesztésének a mérföldkövei, és még csak negyvenhat éves.

A fenti írás idézet Czabán György Kórokozótól.

Első körben az egyik számomra legizgalmasabb "mellék"-csapatát mutatnám be a Painkillert amit Mick Harris dobossal és Bill Laswell basszgityóssal művelt. '91 ben hozott ki két Ep-t ebböl fogom az egyiket felrakini a Guts of a Virgin-t. Összesen egy teljes albuma jelent meg a Execution Ground illetve ezt kisérte egy collection-box az előző három lemezzel illetve live prformanszokkal. 2002-ben kihozott egy élő albumot amit 94-ben vettek fel. ezzel le is záult a történet


http://s24.yousendit.com/d.aspx?id=0KZW ... SOGWJ9ZQ0F

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 01 Thu, 8:50 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ehhez még annyi, hogy kevés zenész van akinek annyi japán vonatkozású kapcsolata van mint Zorn-nak. Rengeteg zenésszel/zenekarral dolgozott együtt, föleg noise/kisérleti zenészekel persze, de a nálunk is járt shamisen-müvésszel, Sato Michihiro-val is összehozott egy lemezt (Ganryu Island - 1984), ami pedig ilyen szempontból talán a legfontosabb az a Tzadik 'New Japan' sorozata, ahol évek óta jelennek meg a jobbnál-jobb, Zorn müfajába vágó kiadványok Japánból, többek közt olyan elöadóktól, mint Mono, Afrirampo, Ruins, Melt-Banana (plusz a gitárosuk, Agata szólólemeze), Otomo Yoshihide, Merzbow, Keiji Haino, nomeg a new-wave legenda Friction egyik, ha nem a legjobb lemeze, a Zone Tripper (ebben a korszakban volt a Friction tagja az a két zenész aki tavaly beszállt a Rosso-ba)
(a Guts of a Virgin pedig egy '86-os japcsi horrorfilm címe. :grin:)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 01 Thu, 9:19 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
" szimpül butifu haaaaaaa, szimpü butifu haaaaaaa"

http://s55.yousendit.com/d.aspx?id=244P ... CX1JGME8TU

tipikus, hogy nekem leginkább a vége, meg a brutálkodós közepe tetszett, azok viszont nagyon. :bluegrin: (és nini! a Melvins gitárosa! nem is tudtam, hogy ö is benne van Fantomas-ban.)
Merzbow meg jah... ö olyan mélyvíz kategória, nem egy könnyen emészthetö zene.

egyébként nekem a túlzottan elvadult jazz dolgok soha nem jöttek be különösebben (leszámítva egy-két kivételt) éppen ezért Zorn cuccai közül is sok nem tud megfogni. Pedig általábban nagyon szeretem az extrém, fura zenéket, de inkább a rock vagy elektronika alapúakat, ez a jazz-esebb vonal viszont egyszerüen nem igazán az én világom.

a topic elözményében említettek közül az Enduser ami leginkább bejön, föleg persze töle is az elvetemültebb darabok. (a Xiu Xiu-t mondjuk nem ismeremn... nah, majd ha jönnek megint koncertezni, akkor a változatosság kedvéért nem maradok le róluk. ;D)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group