Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 16 Tue, 6:29 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 230 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 11:34 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Chimaera wrote:
húha, onlive koncert, igen-igen! *akarja*


*pszabi is!!!!*

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 12:02 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 12 Sun, 7:16 pm
Posts: 209
Location: gép elött az ágyamon XD
Mona wrote:
Yene wrote:
Csak hajrá a projekthez, mondjuk nekem az új számod nem tetszik, de ettől függetlenül tudom hogy tudsz szóval...hajrááá!!!!!! :lol:



igen, érdekes hogy akik a "norbis' számokat szerették azoknak szintén ez nem jött be. Mert hogy nincs benne semmi extra. Tinglitanglil, épp hogy csak nem hagyomás szerkezetű és fele olyan hosszú mint az eddigiek. NEkem mégis ez eddig a legnagyobb élmény mert végre olyannal csinálom a zenét akivel összhangban vagyok. Ez ennél a számnál bebizonyosodott. Most már csak össze kell rázódni hogy legyan VALAMI a zenében ami egyedivé teszi. Ez a következő lépés...


lelkesen figyelek....én a "norbis" számok kedvelője :lol:
( te most beskatulyáztál engem? :) )

_________________
"...nincs lehetetlen csak tehetetlen, s az utóbbiból túl sok..."
Chibi Yenő


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 12:25 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Yene wrote:
Mona wrote:
Yene wrote:
Csak hajrá a projekthez, mondjuk nekem az új számod nem tetszik, de ettől függetlenül tudom hogy tudsz szóval...hajrááá!!!!!! :lol:



igen, érdekes hogy akik a "norbis' számokat szerették azoknak szintén ez nem jött be. Mert hogy nincs benne semmi extra. Tinglitanglil, épp hogy csak nem hagyomás szerkezetű és fele olyan hosszú mint az eddigiek. NEkem mégis ez eddig a legnagyobb élmény mert végre olyannal csinálom a zenét akivel összhangban vagyok. Ez ennél a számnál bebizonyosodott. Most már csak össze kell rázódni hogy legyan VALAMI a zenében ami egyedivé teszi. Ez a következő lépés...


lelkesen figyelek....én a "norbis" számok kedvelője :lol:
( te most beskatulyáztál engem? :) )


baskatulyázzalak béby?? :lol:

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 5:01 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Ez az ONlive csúcs ötlet! 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 11:10 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
na most van valami olyasmi amit senkinek nem ajánlok Case-en kívül :)
A TheCore N0ise project nem embernek való. Kizárólag a noise szerelmeseinek de nekik nagyon.
Sajna aki nem szereti a műfajt és nem is érti az egésznek a lényegét az csak egy értéktelen szemetet fog látni a dologban de kérek tisztelettel minden ilyen embert hogy legyen érzékletes mert bár nem látszik, van benne annyi munka mint bármilyen "normális zenében".

Akinek viszont felkelti az érdeklődését a stílus, nyugodtan pötyögje youtube vagy soulseek-be a merzbow, masonna (ezek japánok) neveket illetve a stílus lájtosabb és inkább experimental mint igazi noise követőit: pl: fantomas.



szal két promó anyag :


00100

00200

*****
Innentől meg télleg csak az akit érdekelmert ez itt az uncsi része:

A TheC0re számai kizárólag emberi hangból épülnek fel pontosabban a különböző túlvezérelt effekteknek és az általuk gerjesztett hanghullámok továbbtorzulásának eredménye.

Az igazi érdekessége az egésznek hogy az ember megbarátkozik 3-4 effekttel ezeket rakja a hangra ..majd csökkenti a szintjét vagy növeli vagy változtatja a különböző tulajdonságait (rezonancia, torzítás, stb.. vicces de egy sima visszhang effekt is legalább 15 "körülményből" épül fel...ennek a modulálhatósága szinte végtelen.. ehhez jön még 2-3 + effekt és lehet csavargatni a potmétereket) . Ezek után jöhet az emberi hang (e nélkül hiába van effekt nem szólaltatja meg semmi... pontosabban nincs mire rámennie) innentől kezdve az egész úgy működik mint egy hangszer. lassan megtanulható milyen hangot milyen effektbeállítással hogyan lehet mahinálni. Ha már vana fejedben 60 variáció lehet is élőben rögzíteni a dolgot. A különböző zajok ugyanúgy akordok csak nem noise-hoz szokott fülnek elviselhetetlen mitöbb érthetetlen lehet az egész. A másik érdekesség hogy igazi noise cuccot nemlehet studió-s szinten megszokott egyik-sáv-után-veszem-fel-a-másikat megoldással rögzíteni hisz a sávok különböző hanbeállításainak köszönhetően egymásra is hatnak (kvázi egymást is modulálják) amit kihagyni a buliból bűn.
****


Az első szám 00100 egy hagymányosabb darab míg a második 00200 már a project stílusának jegyeit hordozza magán.. szakít a "hagyományosabb" megoldásokkal és noise-be nem illő hagyományosabb hangokat is felhasznál. Pont az emberi, felfogható rész az amitől súlyosabbá válik a dolog hisz a bátortalan felhasználó naívan jobban ráhangolódik a dologra és akkor már jöhet a borzalom, skizofrénia, horror váltás... ott már nincs menekvés..

szóval szeretettel ajánlom ...hmm.. szinte senkinek:D

ja igen: és most hogy a modernslave végre többemberes formáció lett... a TheC0re a jelenlegi egyszemélyes tömegpusztító fegyverem és (gondolom sokak bánatára) ez is marad de a modernslaveP. azért lassan kárpótol mindenkit dallamokban is.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 11:34 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Vííííí~, megint noise!!! :smilecolors:
Kíváncsian várom!! *tölt és tölt* ^^

edit: Tökjó a magyarázós rész, mostmár úgy érzem magam, hogy nemértem de akár meg is érthetném. XD XD XD

edit: na, meghallgattam őket. :) Az első marhajó, de ami a nagyon tuti, az a második!! :twisted: Ha ez lesz az irányvonal, akkor jó lesz nekem. :idol: Sok sikert a további zajongáshoz! xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 11:48 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Jigsaw wrote:

edit: Tökjó a magyarázós rész, mostmár úgy érzem magam, hogy nemértem de akár meg is érthetném. XD XD XD



amúgy ha valaki fogékony erre a stílusra akkor pont ez a durva hogy hallgatás közben is ennek kell lejönnie... " ezt nem lehet érteni de basszus kezdem úgy érezni hogy mégis értem... áá az nem lehet ... "

na ez az az érzés ami ha valakit el kap, experimental zenék (naagyon ajánlom az első fantomas albumot) vagy noise terén akkor nagyon bele tud szeretni az egészbe.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 1:52 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Mona wrote:
amúgy ha valaki fogékony erre a stílusra akkor pont ez a durva hogy hallgatás közben is ennek kell lejönnie... " ezt nem lehet érteni de basszus kezdem úgy érezni hogy mégis értem... áá az nem lehet ... "

Aha, értem. Azt hiszem. :lol:

(a Fantomas az az a zenekar, ahol élőben Mike Patton ott szuggerálja a dobost és aztán egyszerre az egész banda 2 másodperces szinkron-zajzúzásban tör ki?) XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 4:44 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
hehe új hanganyag? *szedi is*

edit: én is meghallgattam őket!
az első: naon mystiqre sikeredett. hihetetlen, mennyit szöszöltél az effektekkel? O_O?
második: :D jigsawnak igaza volt. ez az ami jobban odapakol. és nagyon tuti! (még nekem is aki nem hallgatja a noise-t... annyira.. :D

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 5:16 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Jigsaw wrote:


(a Fantomas az az a zenekar, ahol élőben Mike Patton ott szuggerálja a dobost és aztán egyszerre az egész banda 2 másodperces szinkron-zajzúzásban tör ki?) XD


ühüm xD

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 9:26 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
ha már emberihang alapú noise-ról van szó beraknék egy abszolut etalont:

mike patton - adult themes for voice

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 10:03 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Mona wrote:

Köszi, kíváncsian várom, hogy már megint milyen vicces dolgot csinált Patton bácsi. :) *tölt*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 10:19 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Jigsaw wrote:
Mona wrote:

Köszi, kíváncsian várom, hogy már megint milyen vicces dolgot csinált Patton bácsi. :) *tölt*


ez egy elég régi dolog. Beült egy szállodai szobába egy laptoppal és felvette... :) olyan is.. de ez ékes bizonyítéka annak hogy a durva noise-nak több köze van a humorhoz mint a totális elmebetegséghez ;)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 09 Thu, 11:27 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Jun 01 Tue, 8:49 am
Posts: 485
Location: labor
fuuu, végre van ilyen is! ^^
most hallgatom a számokat, eddig nagyon tetszik! ^^ a nois-ba még nem volt bátorságom belehallgatni, de talán ha nem leszek ennyire fáradt. (v. lehet pont az ilyen állapot kedvezne neki? :D )
mindenesetre grat! nekem tetszenek a számok!

_________________
"You're five hundred years old and you can't use a telephone? Read the directions. What are you, an immortal idiot? I will do no such thing!"
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 09 Thu, 11:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Amiyade wrote:
fuuu, végre van ilyen is! ^^
most hallgatom a számokat, eddig nagyon tetszik! ^^ a nois-ba még nem volt bátorságom belehallgatni, de talán ha nem leszek ennyire fáradt. (v. lehet pont az ilyen állapot kedvezne neki? :D )
mindenesetre grat! nekem tetszenek a számok!


köszi :) .... noise meg nem kötelező hidd el :wink:

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 230 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group