Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 10:34 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 232 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jul 27 Wed, 2:57 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
nekem ilyen problémám szerencsére nincs, mert a Kasabian meg a ChemBros pont egymás után lesznek [mondjuk a gudsárlott nem hiányzik oda előttük : <], viszont sajnálom, hogy Marina nem aznap lesz :/ meg Kate Nasht is megnéztem volna, de hát ez van

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Aug 16 Tue, 10:16 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nos, hát megjártam a programilag időtlen idők óta legjobb Szigetet és a hibák ellenére is maradandó élmény volt.

Először ugye szerdán voltam kint, ahol alapból frusztrált, hogy a szervezők tehetségesen egymásra csúsztatták a Mötörhead és a Suicidal Tendencies koncertet, ráadásul az előbbi még csúszott is egy negyed órát, így egy óra helyett, csak háromnegyedet tudtam belőle megnézni, mielőtt szaladni kellett át a másik színpadhoz. Mondjuk annyira nem is volt jó, hogy megszakadjon a szívem, hogy ott kell hagyni. Jó volt, persze, meg azért élmény Lemmy-t látni élőben, de számomra túl sok volt az új szám és kevés a klasszikus. Volt egy Iron Fist, egy Metropolis, meg még 1-2 a többi mint az uccsó pár lemezről, amiket nem is ismerek a kiemelt dalokat kivéve, de azok se fogtak meg.
Szóval mindegy, valahogy kikeveredtem előlről, a nagyon durva tömegből és irány az A38 sátor. A Suicidal nagyon nagy favorit, szóval sokat vártam a koncerttől, de ezt meg a hangzás vágta haza sajna... visszhangos, erőtlen kásás szar volt, voltak akik pár szám után kimentek inkább, hogy ezt így köszönik de nem. De a zenekar nagyon jó volt, a setlist mint egy álom (You Can't Bring Me Down kezdésnek, wraar! xD), szóval még így is nagy élmény volt és az uccsó számban Mike felhívta a közönséget a színpadra, a biztonságiak legnagyobb rémületére. :grin: Mivel megint elöl álltam, így gyorsan én is felosontam, mielőtt még a security kitalálta volna, hogy hádde ennyien azé' talán mégse és itt az eredmény. Rohadt nagy élmény volt, meg megmentette a koncertet és a szar hang ellenére betette az emlékezetes élmények közé. <3
Utána még ottmaradtam Hurts-ön két imádnivaló kollegina kedvéért, de hát az nagyon nem az én zeném (romantikus, csajozós szintipop xD), szóval azt inkább hagyjuk. O_o

Aztán jött a péntek, ahol nem csak este, a koncertekre estem ki, hanem már korábban, pontosabban a Subscribe koncertre, mert nekem azt mondták, hogy én aztat látni akarom. xD Ami mondjuk igaz is volt, egyszer még nagyon-nagyon rég a Marco Polo-ban láttam őket, akkor is tetszettek már, meg most is. Hatalmas hangulatot csináltak, meg a zene is egész jó volt, szóval nem bántam meg... aztán mászkálás fel-alá, este pedig Dizzee Rascal. Szeretem a zenéit nagyon (pontosabban a régi, grime dolgait, meg persze a Bonkers-t, az ilyen lazább slágerdalait nem annyira), de nem tudtam mit várjak tőle élőben, de végül ez lett a Sziget legnagyobb élménye: úgy szólt a cucc (a recsegő basszusokat kivéve), hogy levitte az ember fejét, Dizzee pedig legnagyobb örömömre a régi dolgaival kezdett (I Luv U és hasonlók) és eszement nagy hangulatot csinált pillanatok alatt, az egész, sokezres közönség ugrált, zombolt és egy pillanatra nem eresztett le a koncert, végig iszonyat pörgés volt, a legvégén meg a Bonkers megkoronázta az egészet. Kibaszottul hibátlan volt, mikor vége lett mindenki letörölheten vigyorral bóklászott fel-alá a nagyréten, már csak ez a másfél óra megérte a napi belépőt.

Utána viszont a Prodigy lohaszotta a kedélyeket, üres, szar, unalmas produkció, amiben még a régi dalokat is hazavágták. Pedig kiváncsi voltam rájuk, sose láttam őket élőben, de lehet jobb lett volna, ha ez így is marad és megmaradnak kellemes emléknek az első három lemezükkel. Később megint az A38 sátorban kötöttönk ki, ahol Kode9 (dubstep producer) játszott és baromi jó zenéket nyomott, csak halkan, minden dinamika nélkül szólt a cucc. Én mondjuk maradtam volna, de a szigetelős társaim kezdtek elpunnyadni (de még pótoljuk a dubstep partizást valamikor!! xD), így leléptünk.

Sz'al a sokszor szar hangosítás ellenére nekem bejött az idei Sziget, lett volna még a többi napon is egy halom minden amit megnéztem volna, meg az egésznek a feszt-hangulata is jobban átjött mint máskor, szóval ha zenei irányvonalban maradnak ezen a csapáson, akkor simán lehet, hogy jövőre befizetek egy hetijegyre..

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Aug 16 Tue, 11:55 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:

Cool. :grin:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Aug 18 Thu, 12:32 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Mar 31 Sat, 3:04 pm
Posts: 4470
Location: Bp
Én is írok pár sort a szigetes élményekről! :D
Szerdán direkt nem mentem ki korán, mert fél 8-kor kezdődött az első koncert, ami igazán érdekelt, az Empire of the Sun. Ahogy az várható volt, borzasztó tömeg állt a party aréna előtt, tavaly a Gorillaz sound systemen meg talán az infected mushroom-on sem voltak ennyien. Maga a koncert elég látványos, fergeteges volt, viszont a közönség egy túlnyomó részéről lesütött, hogy a Walking on a dream-en és a We are people-ön kívül nem ismernek más számokat a bandától, de ez személy szerint engem nem zavart. (aztán még szerdán a Motörhead-be és a Quimby-be néztem bele, de előbbit sosem hallgattam annyira, utóbbit meg már láttam elégszer és fogom is ahhoz, hogy inkább nézelődéssel töltsem/tsük az estét, éccakát.
Csütörtökön beestem a Good Charlotte végére, pont az I just wanna live-nél, de az utolsó albumukat nem is hallottam még pl, szóval annyira nem hatott meg, hogy az elejéről lemaradtam. Aztán korán odamentünk az A38 színpadhoz, mert számítottunk rá, hogy a Crystal Castles-n embertelen lesz a tömeg. Maga a koncert nem volt egy nagy eresztés, viszont a közönség óriási rajongása miatt talán a legjobb hangulatban telt, elől-középen kifejezetten embertelen volt a légkör, úgy tombolt mindenki. A vokál néha mintha elveszett volt, kicsit rossz volt a hangosítás, de Alice Glass nagyon szercsi. <3 Az esté ChemBro pedig kifejezetten csalódás volt nekem, bár a setlist vége tényleg ütősre sikeredett.
A péntekről nagyjából annyit tudnék írni, mint Case, Dizzee Rascal-t élveztem, Prodigy esetében pedig nem volt semmilyen elvárásom, ezért ahhoz képest még pozitív meglepetés volt a koncert, bár különösebben sosem szerettem őket.
A szombati Kate Nash koncert aranyos volt, jobb szó nincs rá. XDD A Lostprophets-et a nap legjobbjának nyilvánítom, a 30s2m-ról meg inkább nem is szólnék egy szót sem, mert ultragáz, amit művelnek.
Vasárnap pedig egy méltó zárás volt. Kezdve a Gogol Bordelloval, ahol a közönség úgy ugrált, ahogy Eugene Hütz fütyült, talán a kedvenc nagyszínpados fellépésem, és végül az általam legjobban várt Marina & The Diamonds-al. Fergeteges volt! Imádta a közönség, és a közönség is imádta őt, artikulálatlan férfi visítások mindenhonnan, a számait mindenki kívülről fújta, egyszóval hihetetlen élmény volt...

Aztán ezt a sok hülyeséget lehet, hogy a kutya sem olvassa végig, de jó volt magamnak is írni egy kis összefoglalót. XDD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Aug 18 Thu, 12:37 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Én elolvastam, köszi a beszámolót! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Aug 18 Thu, 11:58 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Yu~ki wrote:
Aztán ezt a sok hülyeséget lehet, hogy a kutya sem olvassa végig
Nem a francokat. :grin: A Marina meg szintén azok közé tartozik, amiket sajnálom, hogy ki kellett hagynom, föleg azok után amiket olvastam róla utólag. :?

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 16 Fri, 3:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nah, a koncert topicos cuccok mellé még annyi, hogy Volt-on meg Skrillex lesz. Ha valakit érdekel.. :beaten:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 18 Sun, 2:32 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
hát kurvára örülök neki, idén [line-uptól függően mondjuk] kinn akartam sátorozni egész Volton, de Skrillex miatt annyi gyökér fog jönni, hogy inkább nem -____-

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 20 Fri, 1:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
kis spekuláció, hogy a 2012-es külfoldi fesztiválok line-upjaiból kikövetkeztetve kik jöhetnek idén a Szigetre

igazából nekem mindegy, csak legyen Radiohead :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 20 Fri, 2:14 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
[Sakura.] wrote:
kis spekuláció, hogy a 2012-es külfoldi fesztiválok line-upjaiból kikövetkeztetve kik jöhetnek idén a Szigetre

igazából nekem mindegy, csak legyen Radiohead :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity:


Az, esetleg The Cure - a többi nem csak nem érdekel, de nem tudom, Scorpions, vagy Alice Cooper? Hát remélem a legtöbb név csak spekuláció marad. D:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 21 Sat, 2:57 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
A találgatások egy része már bejött: Placebo a Szigeten.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 22 Sun, 9:07 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hú, Placebo, micsoda meglepi, sose jártak még nálunk. xD A Szigettel kapcsolatban idén egyébként talán ara vagyok a legkiváncsibb, hogy kezdenek-e valamit az A38 színpadon 11 után mindent megölő hangkorlátozással, vagy marad minden úgy mint tavaly.

A találgatások közül pedig legyen mondjuk Beach Boys (!), Immortal (!) és Juno Reactor (persze csak Sugizo-val) és boldog leszek. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 23 Mon, 12:38 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Case wrote:
Hú, Placebo, micsoda meglepi, sose jártak még nálunk. xD A Szigettel kapcsolatban idén egyébként talán ara vagyok a legkiváncsibb, hogy kezdenek-e valamit az A38 színpadon 11 után mindent megölő hangkorlátozással, vagy marad minden úgy mint tavaly.

A találgatások közül pedig legyen mondjuk Beach Boys (!), Immortal (!) és Juno Reactor (persze csak Sugizo-val) és boldog leszek. :grin:


Arra én is, mert tavaly eléggé megnyirbálta az amúgy sem tökéletes élményt - na meg alapból kíváncsi leszek arra, kiket szerveznek le az A38 színpadára, az a színpad egy konstansan jó hegy volt tavaly is.

Az Immortal pedig minimum egy külön színpoadot érdemel. :grin:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 23 Mon, 12:54 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Bíborhold wrote:
Az Immortal pedig minimum egy külön színpoadot érdemel. :grin:

Már látom is lelki szemeim előtt a jégtorlaszokkal és szögesdróttal körbekerített Grim And Frostbitten Northern Stage Of Diabolical Holocaustwinds fantázianevű színpadot, extra méretű ventilátorokkal, hófúvógéppel, és import gleccserdarabokkal. Amik lángolnak.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 23 Mon, 3:26 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Jigsaw wrote:
Bíborhold wrote:
Az Immortal pedig minimum egy külön színpoadot érdemel. :grin:

Már látom is lelki szemeim elõtt a jégtorlaszokkal és szögesdróttal körbekerített Grim And Frostbitten Northern Stage Of Diabolical Holocaustwinds fantázianevû színpadot, extra méretû ventilátorokkal, hófúvógéppel, és import gleccserdarabokkal. Amik lángolnak.


Az egész színpad fedett lesz és egy lángoló templomot formáz majd!

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 232 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group