Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 29 Fri, 12:26 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1031 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Next
Author Message
 Post subject: Ayumi Hamasaki
PostPosted: 2003 Nov 14 Fri, 4:01 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Természetesen egy Ayumi Hamasaki thread sem hiányozhat :)
Sajnos itt európában inkább Trance/Dance dolgok jelennek meg Ayu-tól, pedig nekem a Jpop-számok jobban tetszenek.
Mindenesetre most nemrég megjelent Ayu 2. nagylemeze európában, méghozzá az "M". Remélem ez most egy kicsit sikeresebb lesz mint az elsõ európai Ayu-nagylemez "Connected".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ayumi Hamasaki
PostPosted: 2003 Nov 15 Sat, 12:07 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Tokyo777 wrote:
Természetesen egy Ayumi Hamasaki thread sem hiányozhat :)
Sajnos itt európában inkább Trance/Dance dolgok jelennek meg Ayu-tól, pedig nekem a Jpop-számok jobban tetszenek.
Mindenesetre most nemrég megjelent Ayu 2. nagylemeze európában, méghozzá az "M". Remélem ez most egy kicsit sikeresebb lesz mint az elsõ európai Ayu-nagylemez "Connected".

Hát nem tudom, szerintem azért kezdetnek jó ez is.. :) Persze, a pop dolgai sokkal jobbak, de azoknak egyenlöre biztos, hogy nem lenne közönsége, míg ezeknek a remixeknek igen (különben mindkettö csak kislemez volt, nem nagylemez.. de reméljük lesz az is.. :smile3: )
Mondjuk vicces ahogy ez az egész kezdödött... elöször majdhogynem véletlenül bukkantak fel az Ayu remixek Európában, mert ugye pár európai DJ is csinált remixeket és azokat kezdték játszogatni klubbokban, aztán néhány remix egyre népszerübb lett, felkerült itteni válogatáspkra, aztán kiadtak párat itteni kiadók is bakeliten és végül az egyik kiadó úgy döntött, hogy CDsingle-ként is megjelentet párat a németeknél... ^__^
Fene tudja mi lesz ebböl az egészböl, de szerintem kezdetnek nem rossz ez a két single... :sweatdrop:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 15 Sat, 4:02 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Jaj....igazad van, tényleg "csak" maxi single CD-rõl van szó....
Persze kezdetnek jók a trance-mixek, de azért szerintem lassan ideje lenne kiadni egy "rendes" Jpop CD-t is. Biztos van itt is egy pár ember aki megvenné (mint például én). :) Csak reklámozni kellene egy kicsit. Mert hogyha továbbra is csak trance dolgok jelennek meg Ayu-tól, akkor nem hiszem hogy egy pár DJ-n és trance-rajongón kivül valaki megfogja ismerni itt európában...
Persze abban is igazad van hogy a trance-re jobban van vevõ itt, de hogyha az európai emberek többsége nem is ismeri a Jpop-ot akkor nincs is esélye rá hogy megkedvelje... Ezért kellene egy Ayu Jpop-CD plusz egy kis reklám, aztán mindenki Ayu-CD-ket venne. ;)
De mindenesetre Hajrá Ayumi! :D

Különben itt van az "M" maxi single CD tracklistája:

1. M (Above & Beyond Edit)
2. M (Van Eyden Vs. M.O.R.P.H. Remix Edit)
3. M (Tectonic Shift Vs. Andre Visior Remix Edit)
4. M (Above & Beyond Vocal Dub Mix)
5. M (Above & Beyond Typhoon Dub Mix)
6. M (Above & Beyond Vocal Mix)

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 16 Sun, 5:50 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
A következõ Ayu CD-k:

Ha jók az információim, akkor februárban megjelennik Ayu 3. európai kislemeze ("Depend on you").

Már December 17.-n meg fog jelenni Ayu 6. japán nagylemeze. Lehet majd választani a CD + DVD verzió (3.300 Yen) és a CD verzió (2.000 Yen) között.

A tracklista:

1. Angel's Song
2. Grateful Days
3. Because Of You
4. Ourselves
5. Hanabi - Episode II
6. No Way To Say
7. Forgiveness
8. bonus track(s)

A DVD-s verzión rajta lesz még ez is:

9 [DVD] Angel's Song
10 [DVD] Grateful Days
11 [DVD] Because Of You
12 [DVD] Ourselves
13 [DVD] Hanabi - Episode II
14 [DVD] No Way To Say


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 16 Sun, 7:17 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
A maxik, amiket Európában adnak ki tőle, azok ugye angol nyelvűek :?:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 17 Mon, 2:01 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
mira wrote:
A maxik, amiket Európában adnak ki tőle, azok ugye angol nyelvűek :?:


Ayu az európai maxi CD-n is japánul énekel. :D

Ha jól tudom csak Németországban jelennek meg a maxik. Remélem sikerül valahogyan szereznem egyet. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 17 Mon, 3:57 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jaja, a CDk csak németeknél jelentek meg, bakeliten viszont már korábban is kijött ez-az pl. Belgiumban.
En abban reménykedek, hogy Bécsben lehet kapni a CDket, ha nem akkor marad a rendelés valami netes áruházból.. :?
Kiváncsi leszek, hogy a harmadik single után mi lesz a következö lépés, mert azután már elvileg valami nagylemez szerüségnek kellene következnie.. :fadein:
Hmm.. meg jó lenne találni valami eladási adatokat az elsö kettöröl.. No, megyek is utánakérdezni. o_o!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 17 Mon, 7:45 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Case wrote:
Kiváncsi leszek, hogy a harmadik single után mi lesz a következö lépés, mert azután már elvileg valami nagylemez szerüségnek kellene következnie.. :fadein:


Remélem igazad van és tényleg hamarosan megjelenik egy Ayu-nagylemez. :D
Az "M" maxit meg mindenképpen megpróbálom megszerezni, mivel sajnos a "Connected" nincs meg nekem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 12:49 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Nagyon kiváncsi vagyok hogy kimernek e adni egy Ayu-nagylemezt (amelyen nem trance, hanem Jpop van) itt európában is. Szerintem az lenne a legjobb marketingstratégia hogyha elõször megjelenne mondjuk egy Limited Edition verzió CD, amelyen lenne esetleg egy pár bonus feature is. Ez fõleg azért lenne jó, mert akkor le tudnák szondázni az európai piacot és megtudnák hogy kb. mennyi potenciális vevõ van a CD-re. Aztán persze még reklámozni kellene az Ayu CD-t, és akkor szerintem biztos lenne a siker. :D Na ja, majd meglátjuk mit hoz a jövõ.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 2:40 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 3:34 pm
Posts: 22
Location: BAZ
Hááát... nem tudom milyen fogadtatása lenne Európában egy nagylemeznek. Az én öcsém mindenesetre falra mászik, amikor elkezdem döngetni a J-pop verziójú számait!
Tudtok ajánlani egy megbízható netes shop-ot, ahol lehet J-pop lemezeket rendelni? Én a yesasia-nál szoktam venni, nincs is velük semmi bajom, csak körbe szeretnék nézni, hogy nincs-e olyan hely, ahol esetleg olcsóbb a szállítás vagy az adott lemez.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 6:31 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Jul 24 Thu, 10:24 am
Posts: 10
Ha előbb jól "beetetik" a népet a maxi Cd-kel lehet, hogy még a végén jól fog szerepelni.

Ép ma láttam, hogy haver válogatás CD-jén rajta van egy szám az Ayu M-ből. Mikor megemlítettem neki, hogy Ayu-nak albumai is vannak eléggé meglepődött és egyböl meg is kért, hogy hozzam el neki mindet. Pedig még szerintem Ayu teljes nevét sem tudja.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 6:33 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Jul 24 Thu, 10:24 am
Posts: 10
gabrovano wrote:
Tudtok ajánlani egy megbízható netes shop-ot, ahol lehet J-pop lemezeket rendelni? Én a yesasia-nál szoktam venni, nincs is velük semmi bajom, csak körbe szeretnék nézni, hogy nincs-e olyan hely, ahol esetleg olcsóbb a szállítás vagy az adott lemez.


Van az www.amazon.com vagy co.jp, valamint a www.cdjapan.co.jp


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 6:36 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
gabrovano wrote:
Tudtok ajánlani egy megbízható netes shop-ot, ahol lehet J-pop lemezeket rendelni? Én a yesasia-nál szoktam venni, nincs is velük semmi bajom, csak körbe szeretnék nézni, hogy nincs-e olyan hely, ahol esetleg olcsóbb a szállítás vagy az adott lemez.

Hmm.. a legmegbízhatobb/leggyorsabb a csjapan hogy átban milyenek a yesasia-hoz képest azt sajna nem tudom, de azért érdemes megnézni. Meg van még az amazon.co.jp, de az csak japánul, meg a hmv.co.jp ahol meg a szállítás borzasztó drága.

Ayu meg... hát nem tudom mennyire lenne sikere ázsián kívül. En mindig is azt mondogattam, hogy inkább a picit alternatívabba hajló csapatoknak lenne érdemes errefele próbálkoznia, mint pl. the brilliant green, vagy Love Psychedelico. Mert ja, sokan vagyunk akinek tetszik amit Ayu csinál, de viszont rengetegen reagálják le úgy a zenéit mint a fentemlített öccs. :) Ellenben olyannal akinek a tbg, LP megstb nem tetszettek volna még nem igazán találkoztam.. :sweatdrop:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 6:45 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
eh, Pharaoh gyorsabb volt a cdjapan címével. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 6:54 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Jul 24 Thu, 10:24 am
Posts: 10
mira wrote:
A maxik, amiket Európában adnak ki tõle, azok ugye angol nyelvûek :?:


Az európai maxijai nem mások mint összeollózott számok ez eddigi remixekból

Mira: Hogy tettél be 80x80-nál nagyobb képet avatarnak?

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1031 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group