Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 7:42 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 214 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Next
Author Message
PostPosted: 2003 Mar 06 Thu, 6:19 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2002 Dec 28 Sat, 12:42 am
Posts: 9
Hi mindenki!

Nohat, Case szponzoralasaval megszereztem az uj Sheena albumot, es hat hanyattestem megintcsak.

Eloszoris ha valakire, akkor Sheenara elmondhato, hogy nem ismetli onmagat, es mindig ujat alkot. Csinalt mar mindent, a jo kis garazspunkos hangzastol a jazzes balladakig, es most sikerult valami egeszen kiserleti zenet osszeutnie. Halmozza a stilusokat, (ez mar a legutobbi feldolgozasalbumon is megfigyelheto volt), nem kimeli a hangszerelest, es miutan minden zenei hatast osszekutyult, nyakon onti azzal a jellegzetes SheenaRingo szosszal, ami eros, csipos, neha edeskes, es teljesseggel egyedulallo.

Ami elsore feltunik, hogy ez aztan nem konnyed hatterzene. Komoly odafigyelest igenyel (en gyakorlatilag dolgozni se tudtam mellette, mert amikor nem figyeltem ra, az sokat rontott az elvezeten, de amikor figyeltem, akkor semmi mast nem tudtam rendesen csinalni) Mindegyik szam tele van meghokkento megoldasokkal, a vonyito hegedutol kezdve, a felismerhetetlensegig torzitott basszusgitarig. Kicsit szomoru voltam, mert a kiserleti jelleg ott is kiutkozik, hogy keves a valodi dob, es sok a dobgepes, effektes ritmusszekcio. (kar, mert SR dobosa egeszen brutal modon gyakja a boroket, a koncerteket ketten a tarajos basszerrel siman elvinnek a hatukon a tobbiek nelkul is), valamint a rockos hangzas is a hatterbe kerult. Sheena hangja viszont, ha lehet azt mondani, megjobban beerett, teltebb, rekedtesebb lett, idealis ahoz a shans...sanz... ehhh, foglamam sincs hogy kell leirni azt a francia dalmufajt, amit pl. Edit Piaf is muvelt :roll: , szoval ahoz tokeletes. (es milyen ropogos r-eket enekel...)

A legnagyobb dobast viszont a vegere hagytam, es ez nem mas, mint a Yatsuke Shigoto ujrafeldolgozasa (vagy parodiaja, vagy miafene). Hat szoval, az zsenialis (persze az eredeti mar az volt, kar, hogy csak es kizarolag koncert verzioban raktak albumra T_T). Mindenkinek melegen ajanlom! (elkepesztoen otletes, es nagyon onironikus, es akkor az introjarol, a tekergetett radioval, a nemet kommentarral, a porszivozo haziasszonnyal, meg nem is beszeltem ^__^)

nna, szoval akinek bejonnek az elborult de zsenialis zenek, azok hallgassak, a tobbieknek meg inkabb ott van az uj Nanase single (ami szinten nagyon rox, csak kicsit kommerszebb...)

udv:
endberg


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Mar 06 Thu, 10:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nah, nekem meg még mindig nem sikerült leülni és alaposan végighallatni.. :? Nomajd hétvégén...
Nekem a Yatsuke Shigoto-ból jobban tetszett az eredeti, de lehet, hogy csak túlzottan hozzávagyok szokva ahhoz a verzióhoz..
A Nanase single meg.. nem toom, nekem kicsit visszalépésnek tünik (leszámítva a zseniális utolsó számot) Olyan mint amiket évekkel ezelött csinált. Tehát én a Last Quarter meg az azóta megjelent 2 másik single után nem ezt vártam.. de remélem az album majd jó lesz nagyon (majd ha megjelenik végre-valahára ^_^")
A fenti Ringo reviewdat meg majd formába pofozzuk, oszt végre megcsinálom a lemezkritika rovatot és kirakom az oldalra, oks? :)

(End, slsk-n meg van fent nálam egy válogatás 60az évekbeli kinai (imho, vszinuleg Hong Kongi) lány-beat/garagerock zenekarok dolgaiból. imádni fogod. :) )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Mar 07 Fri, 12:16 am 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2002 Dec 28 Sat, 12:42 am
Posts: 9
Hat igen, elsore engem is megrazott, foleg, mert azt hittem, az eredeti lesz fenn studio valtozatban. Szoval elsore nagyon nem tetszett, de aztan meghallgattam megegyszer, es akkor mar bejott. Eszement otletes benne a nagyzenekar, meg a csemballo, meg a lassu resznel a harfa... es mindez alatt az a bugyuta tucctucc ^___^ naon ott van az elejen a porszivo effekt is! (mar ha az az... nem tudom a japanok szoktak-e porszivni...)

garagelanyok meg johetnek barmekkora mennyisegben ^___^


udv:
endberg
(ps: csinaltam osakas smiley-kat, ha erdekel valakit...ilyenek:
http://www.animehq.hu/~endberg/osakasmiley.jpg


Top
 Profile  
 
 Post subject: smiley
PostPosted: 2003 Mar 07 Fri, 5:01 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
endberg wrote:
(ps: csinaltam osakas smiley-kat, ha erdekel valakit...ilyenek:
http://www.animehq.hu/~endberg/osakasmiley.jpg



:multi: :turn-l: :smilecolors: :turn-l: :multi:

(azaz: NAGYON TETSZIK!!! :mrgreen: )

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Last edited by mana on 2003 Mar 14 Fri, 4:08 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Mar 11 Tue, 4:56 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
endberg wrote:
(ps: csinaltam osakas smiley-kat, ha erdekel valakit...ilyenek:
http://www.animehq.hu/~endberg/osakasmiley.jpg

Gehehh Nagyon jopofak~ :D
Majd én is akarok csinálni ide pár új smiley-t, csak nem igazán ttom hogy-s-mint, tehát majd tarthatnánk valamikor egy kis szakmai megbeszélést..? :]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 04 Fri, 9:45 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
na egy ilyen topic-ot találtam szal ide írom... meghallgattam az új tokyo jihen albumot.. adult címűt. Nekem nem tetszik...elég lagymatag. Nem zajos, nem kaotius... kicsit semmilyen.. sajnálom. Az első lemez még minidg odab*sz de ez hmmm :(

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 04 Fri, 12:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
szerintem jo az uj is, meg kösz, hogy elörángattad a témát, mert igy legalabb eszembe jutott, hogy ideje lenne kicsit atszerkeszteni a topic címét... ;D

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 07 Mon, 9:04 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
az mondjuk tény hogy shiina ringo szar albumot nem szokott kiadni, de ez akkor is elég lagymatagnak tünik. Az első tokyo jihen hangos, zajos csöppet kaotius zeneisége után ez egy nagyon érett-letisztult anyag és ez a váltás nem áll jól a bandának szerintem.. főleg a dynamite live után ez egy nagy visszaesés legalább is hangulatban...nekem..

ha persze objektív akarok lenni....(amit nem szeretek :) akkor persze tök érthető hogy nem adnak ki két tök egyforma lemezt.... azt hiszem annyi a bajom hogy én most épp a zajos shiinat szeretem

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 10 Thu, 7:56 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Mivel tudom, hogy Mona és persze mindenki más is^^ szereti a kiváló minőséget, íme a Kyoiku és az Adult lemezek veszteségmentes torrent változata:
http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/?page=download&id=23674
http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/?page=details&id=23661


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 10 Thu, 11:02 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Szabi wrote:
Mivel tudom, hogy Mona és persze mindenki más is^^ szereti a kiváló minőséget, íme a Kyoiku és az Adult lemezek veszteségmentes torrent változata:
http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/?page=download&id=23674
http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/?page=details&id=23661



ba***dmeg ezt kerestem napok óta.... köszi... szeretlek..legyél a feleségem szabi :D:D

edit: AHA...most nézem jpopsukit... na ez van hetekig nézem nincs rajta semmi jó..most h kihagyok pár napot... :(

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 05 Tue, 2:56 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Holnap jelenik meg a Tokyo Jihen új koncert DVD-je a "Just can''t help it."
A DVD a május 26-ai tokyoi NHK Hallban rendezett bulit tartalmazza, mely a "Domestic!" turné része volt.
22 számot adnak elő, közte a még ki nem adott Mirrorbalt is.
Remélem feltölti majd valaki^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Oct 31 Tue, 8:21 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
ennek a pv-sorozatnak mi a címe vagy tud erről valaki valamit??? Azt tudom hogy 3-4 számot nyomnak le ebben a díszletben. ja és ez az "ultimate sexxxy'" amit a csajtól eddig láttam.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Oct 31 Tue, 9:42 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
:shock:

ezt láttad már???.....napok óta ennek a számnak a bővöletében élek :? http://www.youtube.com/watch?v=fGq2wedoe3c

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Oct 31 Tue, 10:06 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Tokubei wrote:
:shock:

ezt láttad már???.....napok óta ennek a számnak a bővöletében élek :? http://www.youtube.com/watch?v=fGq2wedoe3c


nem de megnézem...

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 25 Mon, 1:01 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
No, úgy néz ki a Tokyo Jihen pihen egy kicsit és Shena összehozott egy filmzenét (Sakuran <3), meg ahhoz részben kapcsolódva egy új lemezt. sok infó itten.

meg Shena mostanság...:
Image

o___O"

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 214 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group