Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 3:16 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1716 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Next
Author Message
 Post subject: Ázsiai filmek
PostPosted: 2004 Feb 17 Tue, 4:46 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Egy jo hir a koreai film kedvelöinek:

Par nappal ezelött nyert egy koreai film a berlini Filmfesztivalon egy dijat, meghozza a Samaria (Samaritan Girl).
Rendezö: Kim Ki-duk
Szereplök: többek között Lee Uhl, Kwak Ji-min, Seo Min-jung.

Kim Ki-duk csinalt mar különben egy jo par filmet, mint pl. Birdcage Inn, The Isle, Real Fiction, Address Unknown, Bad Guy, Coast Guard vagy Spring, Summer, Fall, Winter...and Spring, viszont a filmjei legtöbbször külföldön sikeresebbek voltak mint Koreaban.

Samaria:

Image

Tovabbi koreai filmek, amelyek lathatoak voltak a berlini Filmfesztivalon:

Untold Scandal (Chosun Nam Nyo Sang Yeol Jisa) / Rendezö: E J-Yong

A Tale Of Two Sisters (Janghwa, Hongryun) / Rendezö: Kim Jee-won

Au Revoir UFO (An-nyung UFO) / Rendezö: Kim Jin-min

Capitalist Manifesto (Jabonga ui Manifesto) / Rendezök: Kim Gok, Kim Sun

On the Green Carpet / Rendezö: Lim Chang-beom, 2001, Eszak-Korea


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 17 Tue, 5:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hmm.. hihetetlen, hogy mennyire felkapottak lettek a koreai filmek utobbi években. és föleg amiatt vicces a dolog, mert az egész koreai film mánia a Shiri-vel kezdödött, ami meg hát bármennyire is sikeres volt, jónak azért nem igazán nevezhetö.. o_O"
Egyébként Kim Ki-Duk filmjei közül én csak a The Isle-t láttam (tavaly elötti Titanicon) és nagyon nem gyözött meg. :\ Asszem én inkább továbbra is megmaradok a Hong Kongi és japán filmeknél.. ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 18 Wed, 12:27 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
shiri sajnos "alapmu" en kinemalhatom, de mar vagy 3 koreai filmben talaltam ra utalast (nemszamitva egy parodiaban, amiben 90% -ban errol volt szo ;) ... szornyuuuuu

_________________
Jezus szeret teged - En NEM! ;>
Image

Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 23 Mon, 4:56 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Sajnos en meg nem lattam sok azsiai filmet... Az egyetlen film amit eddig lattam az a Battle Royale volt. :D
Nevröl viszont eleg sok filmet (föleg koreait) ismerek.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 23 Mon, 8:09 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
nekem a szerencse ugyhozta hogy hetente megszoktam nezni 2-3-at , HK megszunesevel china-ban mar nincsneek csak elvetve jo filmek, japan sem viszi tulzasba de korea nagyon arat...

_________________
Jezus szeret teged - En NEM! ;>
Image

Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 08 Thu, 10:33 am 
Offline
Newbie

Joined: 2004 Apr 08 Thu, 10:21 am
Posts: 1
:multi: Hali! Valaki ismeri Fukasaku Battle Royale-ját? Ha nem, és felvagytok készülve a véres jelenetekre, akkor nézzétek meg mindenképpen! A zene elsőosztályú, de a film azért mégis csak érdekesebb...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 08 Thu, 11:34 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Faye Yoru wrote:
:multi: Hali! Valaki ismeri Fukasaku Battle Royale-ját? Ha nem, és felvagytok készülve a véres jelenetekre, akkor nézzétek meg mindenképpen! A zene elsőosztályú, de a film azért mégis csak érdekesebb...

Az első komolyabb japán film, amit láttam (és eddig sajna még az egyetlen is szinte ^^") :D !!!!!!!!! Imádom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 10 Sat, 3:28 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
Faye Yoru wrote:
:multi: Hali! Valaki ismeri Fukasaku Battle Royale-ját? Ha nem, és felvagytok készülve a véres jelenetekre, akkor nézzétek meg mindenképpen! A zene elsõosztályú, de a film azért mégis csak érdekesebb...



magadnal vagy? :) "veres"? ugyanmar az egy gyerekfilm a versus vagy a ichi , na azok tenleg veresek ;)

_________________
Jezus szeret teged - En NEM! ;>
Image

Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 10 Sat, 8:42 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 23 Sun, 7:25 pm
Posts: 222
Location: blah
AnarchoiD wrote:
magadnal vagy? :) "veres"? ugyanmar az egy gyerekfilm a versus vagy a ichi , na azok tenleg veresek ;)


Versuss? Véres??? Max. trutyis... a zombikból csak trutyi fröcsög, vagy legjobb esetben is csak alvadt vér :D
Azumi véres, de nagyon!!! (fangirl-ök figyelmébe: van benne borult bishounen fehérbe öltözve, rózsával, és idétlen vihogással).

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 12 Mon, 8:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Battle Royale nagyon jó kis film (habár a történeten lett volna mit csiszolni azért o_o/) de télleg nem olyan brutál mint sok más japán darab. Talán legsúlyosabb amit eddig láttam az a Kichiku, de mondjuk az meg nem a véres mivolta, hanem az elképesztöen nyomasztó hangulata miatt volt brutál. :heart:

angelwings wrote:
Azumi véres, de nagyon!!!

gimmi! \^o^/

Ja és Faye Yoru, üdv a fórumon! :smile1:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 26 Mon, 10:12 am 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2004 Jan 11 Sun, 3:23 pm
Posts: 717
Location: Mordor
Hát a Battle Royal iránt némileg vegyes érzelmeket táplálok. Jó az alapkoncepció, a történet, kidolgozottság is megfelelő, azonban a karakterábrázolás hagyott némi kívánnivalót maga után. A végén meg a sok tipikus romantikus hős miatt már persze hogy a legidegbetegebb srácnak drukkol az ember (legalábbis én így tettem :twisted: )
De ettől függetlenül érdekes színfolt, és külön öröm, hogy a tanár az ugyanaz az illető volt, aki az Anikiben volt a főszereplő. :smile2:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 26 Mon, 11:50 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2004 Mar 03 Wed, 11:15 pm
Posts: 12
Location: Sárga busszal kurva messze és onnan már csak kicsit kell gyalogolni...
Locdog_Mc wrote:
De ettõl függetlenül érdekes színfolt, és külön öröm, hogy a tanár az ugyanaz az illetõ volt, aki az Anikiben volt a fõszereplõ. :smile2:


Aki mellesleg Kitano "Beat" Takeshi, japán nemzetközileg legelismertebb színész-rendezője, most pl. a Zatoichi c. új filmje van a mozikban.
További filmjei, amik voltak idehaza moziban: Bábok / Dolls, Kikujiro nyara / Kikujiro no natsu, a Tűzvirágok / Hanabi (ezt nem láttam, sajna), Tabu / Gohatto, az említett Fivér / Brother és a Johnny Mnemonic, amiben yakuza oyabunt alakít meggyőzően. (Ezek nagy részét egyszerre írta/rendezte/szerepel bennük.)

A BR film pedig állítólag még így is sokkal lazább, finomabb és kevésbé politizáló, mint a könyv.

Kitano felbukkan a BR2-ben is egy pár percre, ami a film csúcspontja, mert amúgy elég gyenge.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 27 Tue, 12:44 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2004 Jan 11 Sun, 3:23 pm
Posts: 717
Location: Mordor
nos nekem még a tabuhoz volt még szerencsém, az is tetszett, de persze az aniki volt a legjobb.
BR 2... hmmm hát ha ilyen gyenge, mint ahogy mondod, akkor nemtom, hogy megakarom-e nézni... mindesetre a BR könyv biztos érdekelne, csak a hozzájutás terén akadnának gondok.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 May 06 Thu, 6:25 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
ZEBRAMAN-t akarok angol subbaaaaaal!

Code:
 <center>

Image
<br>
Image
<br>
Image
<br>
Image
<br>
Image
<br>
Image

_________________
Jezus szeret teged - En NEM! ;>
Image

Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 May 09 Sun, 1:54 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
Image

Image


romantic assasins, ajanlom mindenkinek aki szereti a kosztumos filmeket, es akar egy jot rohogni/sirni/falat kaparni ;)

_________________
Jezus szeret teged - En NEM! ;>
Image

Image
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1716 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group