Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 9:15 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: D'erlanger
PostPosted: 2009 Sep 01 Tue, 4:20 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
Image

Remélem, őket sem kell senkinek bemutatni, de azért mégis csak teszek egy próbát, hátha.

Tagok a jelenlegi felállás szerint:
ének: Kyo ( 磯野宏 ) 1967. feb. 4, vércsoport: 0
gitár: Cipher ( 瀧川一郎 ) 1968. jan. 5, vércsoport: B
basszer: Seela ( 中尾朋宏 ) 1964. dec. 30, vércsoport: A
dob: Tetsu ( 菊地哲 ) 1969. feb. 22, vércsoport: A

Az együttest 1983 decemberében alapította Kaoru Miyahira (ének), Cipher (gitár), Seela (basszer) és Shido (dob). Az énekes Kaoru nem maradt sokáig, 1984-ben Dizzy (Yoshifumi Fukui) került a helyére. 1987-ben Shido is kilép és Tetsu kerül a helyére, aki előzőleg a Saver Tiger-ben és a Mephistopheles-ban játszott. Ismét tagcsere következik, 1988-ban Dizzy lép ki, akit Kyo követ, így létrejön a mai felállás. Kyo előzőleg szintén a Saver Tiger-ben énekelt.
Közben turnéznak, kiadják a lemezeiket, aztán 1990 novemberében úgy döntenek, feloszlanak, amit a fan clubuk tagjaival így tudatnak: D'ERLANGER 1990/11/19 kaisan � To eternity. (Kaisan means to separate.) Hivatalos magyarázatot állítólag nem adtak arról, miért oszlottak fel.
Aztán 2007-ben új kiadványokkal rukkoltak elő és visszatértek, habár addig se nagyon voltak eltűnve, mert mindenki szólózott meg más együttesekben játszott.
Nyugodtan mondhatjuk, hogy a jrock nagyöregjei, akik sok más előadót inspiráltak. Példának okáért Inoran és Die is példaképnek tekinti Ciphert. És ugye anno a Mucc is feldolgozta a La vie en rose-t.

Diszkográfia
1985 - Blue (demo)
1985 - The birth of splendid beast! (demo)
1987 - Sadistic emotion (demo)
1987. 02. 20 - Girl (single)
1989. 02. 10 - La vie en rose (album)
1990. 01. 24 - Darlin' (single)
1990. 03. 07 - Basilisk (album)
1990. 09. 05 - Lullaby -1990- (single)
1991. 03. 06 - Moon and the memories... the eternities last live (album a koncertről)
2007. 03. 14 - Pandora (album, ami a régi számaik újrahangszerelt változatai tartalmazza)
2007. 03. 14 - Lazzaro (album)
2008. 03. 19 - Zakuro (single)
2008. 04. 30 - The price of being a rose is loneliness (album)
2009. 11. 11 - D'erlanger (album)

Koncertek
1989. 10. 15 - An aphrodisiac (3 db videoklip)
1990. 02. 07 - Incarnation of eroticism (koncert)
1990. 10. 03 - Kidan no tobira ~abstinence's door~ (videoklipek)
1991. 01. 09 - Moon and the memories... the eternities (koncert)
1991. 03. 31 - Moon and the memories... the eternities last live (koncert)
2007. 09. 19 - Barairo no sekai Rose tinted view (koncert)
2008. 12. 10 - Barairo no jinsei -La vie en rose- (koncert)

Tagok az oszlás után és az egyesülés előtt (meg után)

Kyo
Die In Cries: Na őket nagyon nem hallgattam még eddig, de Jigsaw szerint érdemes lenne. Azért elöljáróban annyit, hogy Yukihiro a L'arc En Ciel dobosa is tagja volt az együttesnek.
Bug (2001 - napjainkig): tagok: Kyo, Shin (gitár), Furuton (dob) és Takashi (basszer). Később Shint leváltja Asaki, míg Furuton helyére Takeshi kerül. Zeneileg a Jame szerint: Agresszív, heavy rock, amiben kapod az arcodba a zenét (azért angolul mégis jobb: "in-your-face sound") némi melodikus cuccal megtoldva. Nekem tetszik egyébként egész jó kis vidám számaik vannak (nem dalszövegeket egyáltalán nem olvastam), agresszívnek egyáltalán nem találtam, bár tény, baromira feldobja az a némi kis elektros hangzás, ami helyenként felbukkan.
szóló: Szerintem egy hallgatást a szóló cuccai is megérnek, teljesen más, mint a D'erlanger vagy Bug. Mégis olyan nosztalgikus érzése van az embernek. Albumok felsorolás szinten: Alien, Strip, Sexbeat, zoo, Happy?? Junky!!, Super Creeps, Listen! (ez dupla lemez)

Cipher és Tetsu
Body (1992-1994): Szerintem fogjuk fel a Craze elődjeként, mivel utólag is átvettek egy pár számot (gondolom, amiket Cipher szerzett). Kiadtak egy Flame albumot, aztán egy Stark Naked Flame live albumot és egy Flame Remix albumot, meg persze néhány singlet.
Craze (1994-2006): Tagokat tekintve a gitáros és a dobos Cipher és Tetsu személyében adott volt, hozzájuk csatlakozott basszerosnak Seiichi a Zi:Kill-ből. Az énekeseket tekintve pedig jópárat elfogyasztottak, egészen pontosan hármat, mire aztán végül negyediknek befutott Tusk (ex Zi:Kill), ő legalább tovább maradt, mint az elődei. Jame azt mondja punk rockot játszanak. Jó, jó csak sokat egymás után ne hallgasson belőle az ember, mert akkor unalmas lesz.. Más észrevételek: Cipher ebben a bandában sokkal lazább, és a színpadon is több "vadulást" enged meg magának, ami tök jó. Albumok tőlük: Be Crazy, That's life, Zero, Ware ware war, ZtsG~code_number_7043~ , Craze, 4/4'll b unknown, Spiral, Core, Slick, Respectable Days, The Grotesque Hits.
Továbbá Cipher szerintem session guitarist-ként is fellép egy-két helyen manapság. Láttam egy videot, amiben Kikkawa Koji bandáját erősíti.

Seela
Na ő az, akiről szinte semmit nem tudok, de azt nagyon szívesen megosztom. Volt itt egy ATOMIC ZaZa nevű bandája 1996-1997 között meg előtte egy Fix 1992-1996 között. Ez minden.

Linkek
Jame: D'erlanger, Bug, Craze
képvadászoknak: morgianasama@lj
bónusz: egy darab dalszöveg angolra fordítva
_____
Saját vélemény: Sokaknak nem tetszenek a koncerteken való szerepléseik, mert kissé unalmas... nincs show. Azért ez nagyban függ az adott helyszíntől is, a 2007-es szabadtéri fellépésükön valóban nem sok mindent lehetett csinálni. Néhány blogot olvasva feltűnt, hogy Ciphert elítélik azért, hogy állítólag nem is játszik pontosan és még unja is az egész koncertet, mert olyan fejet vág. Viszont azt a néhány videot elnézve a 2008-as Budoukan-os fellépésről, szerintem meghallgathatták a rajongók panaszait, és eléggé feltuningolták magukat, hogy így mondjam.
Nekem azért tetszik a zenéjük, mert elvarázsol, olyan "misztikus". És igazából nem is akarom megfejteni ezt a rejtélyt. Szóval ha unalmas a koncert, ha nem, ameddig jó zenét csinálnak, nálam bérelt helyük van.


Last edited by shadow VI II I on 2012 Mar 14 Wed, 11:09 am, edited 5 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 01 Tue, 1:30 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2007 Jul 12 Thu, 11:06 pm
Posts: 761
Location: hátad mögött csak meg ne fordulj~
annyira nem ismerem a bandát, mert csak a la vie en rose lemezük van meg, de azt szeretem~ meg azt a számot is ^^ amit egyébként Mucc feldolgozás után ismertem emg csak, de tetszik :D

meg azt hiszem a Bug fellépettt a tavalyi JITB-n is nem? o__O; legalábbis nekem onnan ismerősek ^^
*értelmes hozzászólás rulz~*

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 01 Tue, 2:28 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
Fru-chan wrote:
meg azt hiszem a Bug fellépettt a tavalyi JITB-n is nem? o__O; legalábbis nekem onnan ismerősek ^^
*értelmes hozzászólás rulz~*

na látod erről fogalmam sincs (és még én nyitok nekik topikot lol... szintén értelmes hozzászólás haha)... meg úgy amennyi infot lehet találni akármelyikről is pff...
szóval pont azért csináltam ezt a topikot, hogy dugjuk össze a buksinkat, aztán együtt talán okosabbak leszünk :)
* * *
ezt a képet ekkorában még nem láttam és legyen itt még egy Cipher is
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 02 Wed, 9:35 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
shadow: nálam valamiért sem otthon, sem itt, a melóhelyen nem jött be a nagy kép, szóval átraktam az oldal szerverére és újralinkeltem onnan, szóval most már nem lesz vele gond. :grin: topic meg egyébként jó, hogy van, szóval a szavazás nem is köllene bele. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 02 Wed, 9:49 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
^ oh nagyon kösz (én sem értem, miért vacakol a képpel)
rendben, akkor eltávolítom (vagy nem.. na mindegy)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 06 Sun, 9:52 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Nemtom, hogy ilyen konkrétan be volt-e írva máshol, de az új album november 11-én jön ki, a címe: D'ERLANGER.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 06 Sun, 10:45 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
még a címről nem volt szó eddig, meg konkrét dátumról se... de jó már nem kell sokat várni addig :)
* * *
ez meg ugyan nem friss... még 2007-ben valami zeneiskolába látogatott el Tetsu (mázlista diákok)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 06 Sun, 7:10 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Húúú!! Én is nagyon szeretem őket!!
Kedvenc albumaim a Basilisk és a Lazzaro. :D

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 06 Sun, 7:46 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Ha már itt tartunk, nekem az első album a kedvencem, szorosan utána a Lazzaro (utóbbi meg is van eredetiben :heart:).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 06 Sun, 7:55 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Ezek szerint a Lazzaro nemcsak az én egyik kedvencem! Jól sikerült lemez. :D

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 06 Sun, 7:57 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Az biztos!! Főleg ha azt nézzük, hogy hány év kihagyás után tértek vissza vele. Fiatalos, energikus, mégis megvan benne az a klasszikus proto-vk hangzás, imádom. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 07 Mon, 11:10 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
Jigsaw wrote:
^ Az biztos!! Főleg ha azt nézzük, hogy hány év kihagyás után tértek vissza vele. Fiatalos, energikus, mégis megvan benne az a klasszikus proto-vk hangzás, imádom. :)

pont ezt magyaráztam egy isminek msnen
részemről mindegyiket szeretem *fangirl*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 07 Mon, 10:21 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Igen, de nekem még mindig az I can't live without you a kedvenc számom.... :lol:

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 07 Mon, 10:37 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
nekem meg ez lol :laugh: kis elírás jame-n
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Sep 11 Fri, 4:04 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
na de viccet félretéve... micsoda ősrégi videora nem bukkantam :P 1990-es koncertrészletecske (túl sokat persze nem látni Kyo-n kivül a többiekből, de na)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group