Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Jun 16 Sun, 12:26 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 3440 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 230  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 12:37 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Mona wrote:
mira wrote:
... jah, de tényleg, még akár jó hatással is lehetnek egymásra. Adja Isten, hogy így legyen. :smokin:


na meghallgattam a the trax -et és remélem hogy Yoshiki nagyon mélyre ássa ezt a "legyen x-japan de nyúljunk a linkin parktól is mert akkor sokan megveszik" hozzáállást. Mondon ezt úgy hogy a Diabolos is egy kemény produceri munkát sejtett (még ha Gackt is volt az a producer) mert végig slágerparádé az album. Nekem ezért nem is tetszik. Túságosan egyben van és nagyon slágeresek a refrének meg a versék. A régebbi albumok nem voltak ennyire konkrétak, és első halgatásra befogadhatóak. Szal csak azt akarom mondani hogy ha ez a slágergyáros hallgatóbarát zeneszerzés lesz a tendencia akkor biztos egy iszonyat minőségi albumot kapunk de félő hogy elveszik az eszencia amitől szertjük gacktot vagy yoshikit (utóbbitól elhatárolódom mert igazán nem ismerem annyira***egy last live*** ehhez édeskevés)


Pont azt beszéltük Djinn-el MSN-en (meg a Gackt topic-ban), hogy a TraX az egy vészesen lapos próbálkozás, remélhetőleg semmi ilyesmi nem várható a jövőben. TraX-ért kb. úgy 3 percig lehet rajongani, nekem legalábbis ennyi ideig sikerült, és amint az az eladási statisztikákból látszik, másnak se sokkal tovább.

Mondtálhattál volna Crazy Town-t és akkor még ide is :vomit: -ok. lol

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 9:51 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
naa, iitt vok megint :D... és írok is ^_^;;

mira wrote:
Azért tettem oda, hogy szinte...^^ de mondj kérlek a regret-en, blue-n és a Story-n kívül (ami 3 db 3 perces szám) mégegyet.... én nem tudok...csak live-ok vannak, abból is mondjuk 5 ..?


last song :) meg az úján is van vmi, nem? már aq dvdn /d le fog lőni de nem jut eszembe a címe xD/

mira wrote:
Mert Gackt x Kami az mindennapra írt? :P Nem látom a különbséget ilyen szempontból.... én nem vagyok akkora komolyzenekedvelő (mondjuk szeretem, de csak módjával), de amiket Yoshiki ír, azok tetszenek... még ha nem is tudnám, hogy ő írja, akkor is tetszenének. Mondjuk ti meg ugyanígy vagytok Gackttal biztos..... szóval ezen most lehet "vitatkozni" :twisted:


hát azért azt a gackt-kami párost poén nézni...xD legalábbis kami fejét...lehet h én csak emiatt hallom sokszor... /"gackt x kami"? ..fúúúúj :D/

mira wrote:
Hát...biztosan^^ Megeshet, hogy Yoshiki hatására Gackt megszereti a zongorát és bemutatja itt nekünk a Liszt Ferenc 2 multitálentumát... (csak látnám :beaten: ) ... jah, de tényleg, még akár jó hatással is lehetnek egymásra. Adja Isten, hogy így legyen. :smokin:


igen

egy perce azért visszatérve....szal le a kalappal, elültetted a bogarat a fülemben... rég hallgattam már az eternal melodikat, szal azokat is elő fogom venni. de ezeket leszámítva tennap este az ágyikómban gackt is yoshiki zongiszámokat hallgattam végig ^_^; és..nemtom...nemtom azt mondani h yoshiki sokkal jobb zongorából, de tod miért? amennyire én tom (persze annyira nem vaok én mélyen sem a yoshi sem a gackt kultuszban) yoshikinek volt ugye az x, a szólója (eternal többnyire) és a violet uk. nekem az utóbbiból csak a 'sex and religion' (v mi...^_^; ) volt meg....de hát az szörnyű... szal azt azért ő sem gondolhatta komolyan, nekem az egy időre elvette a kedvem a zenéjétől. de annyira nem lehettem egyedül mert a violet uk azóta el is tűnt rendesen (nemtom h van-e még hanganyaguk, de ha igen, ettől független érdekelne). a szólójáról most nem írok...mondom, rég hallottam. vagyis a gackt és a roger taylor közösöket halgattam tegnap, illetve az x számokat... szal 2 dolog. 1 - ami sztem a legszembetűnőbb, h yoshiki dobos is, nekem ez érződik a számain. ez így sztem nem érthető szóval kifejtem: a dob ált egy ritmusadó hangszer (igen, ált mert nero a merryben pl teljesen mást csinál :D), amire azért a banda épít. ezzel szemben a zongora pont az amire nem lehet konkrét ritmus adni. az egyes részek lezárásánál a lassítások, újaknál esetleg dinamikus kezdet, satöbbi. egyszóval a két hangszert nem bitti h a legjobb egymás mellé tenni. és ez hogy érződik a számain? egyszer hallgasd meg a tearst, h erre figyelsz :) főleg a live-okat! ...és semmi.. naon szépen eljácca, de semmi kis játék. a másik -ami lehet h csak az én kis hüje véleményem de- yoshiki zsenialitása épp az egyszerűségében rejlik (mondom, eternalt ebbe most nem számítom, a napokban majd újrahallgatom). egyszerű dúr-váltások, akkordozás, mindez egy dob ritmusára és kevés dallam a jobb kézben é/v a balban. nagyon szép összben, de technikailag nem egy nagy durci. szal összben én épp emiatt nemtom azt ien simán kimondani h yoshiki sokkal jobb zongorában. igen ott van az az egy szem regret amiben gackt sok oan dolgot művel amit yoshitól nem igen hallok. jáccik a harmóniákkal. a fokozás érdekében belerak egy szekvenciát és ami talán azt mutathatja h technikailag jó: 3 dallamvonallal jáccik számos részen, azaz 1-1 keze viszi 1-1 dallamot és felváltva a 2 kezével középre belecsempészik egy 3. szal.. én amatőr zongis vagyok, de ezt technikailag jól megcsinálni sokkal durvább mint mondjuk nekiesi a tearsnek és még hozzávenni 1-2 számot pluszba. ezzel közel sem akarom osztani yoshikit, távol álljon tőlem, az egyik örök kedvencem az x, de h ő sosem merte/akarta elengedni magát annyira mint gackt az is biztos. szal szintben a tears kb a last songgal áll egy nehézségi szinten, de ha hozzávesszük h ott gackt énekel is... mindemellett gackt a zongoraszámaiban ki is tiltotta a dobot és más beat-et adó hangszert -kivétel persze a duettek-. és így tud jáccani a sebeséggel is (próbálj meg eccer ezekre azért egy stabil beatet rakni, bitti vok benne h a végére megbukik).
ezzel szemben azért az x-ben ami ott van zongi az a tears akusztik és a piano szóló. szal ahol egyedül van...és nekem pl a tearsnek ez a feldolgozása sokkal kevésbé teccik. monumentális az bitti...de dallamilag oan üres is... a zongoraszólója az egyetlen ami talán felveheti a versenyt gackt regretével nálam. itt érződik nekem egyedül az h yoshiki megmutat valamit. már ő is jáccik... nem csak akkordozgat, hanem valóban oda-vissza "futkározik" a hangszeren (:D).
summa summárum (mielőtt elalszotok a post olvasása közben) én nem tennék..de nem is akarok különbésget tenni a két személy zongoratudása közt, mert nem tok ítélni. mindenesetre én a számok jórészén yoshikit akarom a zongihoz, mert így gackt is nehezebb énekeket tud bevállalni, illetve a live is sokkal jobb lesz, de télleg azt sem akarom h gackt végleg elmenjen a hangszertől XD szal legyen sok -csak ők ketten- intrumentális...nah...kb ennyi ami így tennap este eszembe jutott ^_^; (tom..aludnom kéne :D)

Mona wrote:
na meghallgattam a the trax -et és remélem hogy Yoshiki nagyon mélyre ássa ezt a "legyen x-japan de nyúljunk a linkin parktól is mert akkor sokan megveszik" hozzáállást.


hihi, szeressük a traxet :D nemtom...én apránként töltögettem és jigsaw révén már a paradox óta nyomon követem, szal így szeretem őket... nekem egyetlen új hír volt velük kapcsolatban, amit a hét elején tuttam meg és ez pont az h yoshikinek is köze van hozzájuk. szal nemtom, ha ezt nem nézem, akkor azért megérthető a zenéjük. kis noname kezdő banda ameik koreai publikuma/zenéje ellenére meg akarja vetni a lábát a japi muzikban is. szal....el kell adnia magát...

Mona wrote:
Mondon ezt úgy hogy a Diabolos is egy kemény produceri munkát sejtett (még ha Gackt is volt az a producer) mert végig slágerparádé az album. Nekem ezért nem is tetszik. Túságosan egyben van és nagyon slágeresek a refrének meg a versék. A régebbi albumok nem voltak ennyire konkrétak, és első halgatásra befogadhatóak. Szal csak azt akarom mondani hogy ha ez a slágergyáros hallgatóbarát zeneszerzés lesz a tendencia akkor biztos egy iszonyat minőségi albumot kapunk de félő hogy elveszik az eszencia amitől szertjük gacktot vagy yoshikit (utóbbitól elhatárolódom mert igazán nem ismerem annyira***egy last live*** ehhez édeskevés)


hm..nemtom..nekem lehet h pont ezért teccik a diabolos... h meg kell hallgatnom v 3szor h befogadhassam és emészthessem :) az tény h amennyit ott kiadott az fillerekkel együtt még 2-3 albumra is simán elegendő let vna...a live-ja meg O_O; az durva...

mira wrote:
Pont azt beszéltük Djinn-el MSN-en (meg a Gackt topic-ban), hogy a TraX az egy vészesen lapos próbálkozás, remélhetőleg semmi ilyesmi nem várható a jövőben. TraX-ért kb. úgy 3 percig lehet rajongani, nekem legalábbis ennyi ideig sikerült, és amint az az eladási statisztikákból látszik, másnak se sokkal tovább.


nemtom.. én most is rajongok értük ^_^; nemtom... nekem a violet uk-ról van inkább ez a véleményem.... a traxnél nekem eddig egyedül az albumuk nem teccik (ha azt hallgattátok, akkor télleg nem csodálkozom) de a kislemezeik jók a maguk j/krock-pop stílusában kezdve a paradoxtól (át a rapsodyn és a vampire-n keresztül) a blaze awayig... rem azért senki sem várt tőlük x japan-feelinget mert teljesen máűs stílus..kevesebben is vannak...XD meg más is a céljuk.

/nah eleget gépeltem...*megy csicsikálni xD*/

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 11:41 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
pszabi wrote:
naa, iitt vok megint :D... és írok is ^_^;;


Szia! Hú jó sokat írtál, én fogok rá válaszolni is, csak ahhoz előbb meg kell hallgassak 1-2 számot, de utána mindenképpen írok^^ És kösz hogy nem ugattál le, bizonyos külföldi fórumokon már régesrég ez történt volna. *megy regretet hallgatni*

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 12:00 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
mira wrote:
pszabi wrote:
naa, iitt vok megint :D... és írok is ^_^;;


Szia! Hú jó sokat írtál, én fogok rá válaszolni is, csak ahhoz előbb meg kell hallgassak 1-2 számot, de utána mindenképpen írok^^ És kösz hogy nem ugattál le, bizonyos külföldi fórumokon már régesrég ez történt volna. *megy regretet hallgatni*


he-he nem célom.. szeretem a vitátde bizonyos kereteken belül xD és h übereljek XD meghallgattam az eternal melodyt is :D nah arról meg azt h annó nemtom mért nem tettem be a-bármikor-hallgatni-akarom-az-mp3asomban-tehát-gépen-kell-lennie mappába....abból csak 1 dolgot hiányolok... az éneket.. szal ha ott lett vna a nagy számoknál (weekend, tears) vokál akkor naobb tömegeket mozgatott vna meg az album..
eh.. továbbra is a regret live és a piano solo a két fave zongiszám a 2 nagynál

btw xD violet uk-nak akkor van más hanganyaga is?

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 1:38 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
pszabi wrote:
he-he nem célom.. szeretem a vitátde bizonyos kereteken belül xD és h übereljek XD meghallgattam az eternal melodyt is :D nah arról meg azt h annó nemtom mért nem tettem be a-bármikor-hallgatni-akarom-az-mp3asomban-tehát-gépen-kell-lennie mappába....abból csak 1 dolgot hiányolok... az éneket.. szal ha ott lett vna a nagy számoknál (weekend, tears) vokál akkor naobb tömegeket mozgatott vna meg az album..
eh.. továbbra is a regret live és a piano solo a két fave zongiszám a 2 nagynál

btw xD violet uk-nak akkor van más hanganyaga is?


Mi az hogy piano solo? Yoshikiről beszélsz? Nem tudom, melyikre gondolsz.
Fú, ez a Regret tényleg nagyon jó :oops:
Violet UK-tól ilyen kész számok még igazából nincsenek mert album kiadás előtt nyilván nem akarja egyenként meghallgattatni az emberekkel az összeset, hogy aztán ne maradjon semmi meglepi, de ami ilyen fél számokat hallottam, az hasonló stílus mint a Sex & Religion csak talán úgy általában több zongora van benne. Ha kíváncsi vagy, feltöltök valamiket mutogatni. De egyáltalán nem arról van szó, hogy az embereknek nem tetszik a zenéjük, és emiatt eltűntek a süllyesztőben, hanem épp ellelkezőleg, még meg sem jelentek. (És hogy őszinte legyek, de ezt most csak suttogva mondom, ez a Gackt & Yoshiki project annyira jónak ígérkezik, hogy ha a Violet UK háttérbe szorulna emiatt, azt se bánnám.)
Naigen, az Eternal Melody-n nincsen ének, de klasszikus zenében ritkán szokott lenni, szóval szerintem ez itt nem zavaró (bár ha neked igen, akkor embere válogatja^^). Én momentán jobbszeretem az Eternal Melody II-t, ott vannak az igazán ütős szerzemények, vagyishát ez megintcsak egyéni vélemény, de nekem azok jobban ütnek. Ott még 2 számban vokál is van, az elsőben "unnamed song" és a 22-ben "amethyst".

Naszóval én azt akartam mondani még az előző hosszasabb kifejtésedre reagálva, hogy kicsit furcsán állítottad be a dolgokat, mert azt mondtad, hogy a tears-ben meg a last song-ban nem valami bonyolultak a zongora részek. Hát nem is!!! Ebben tök igazad van. Ott abszolut nem a zongorán van a hangsúly, ott az csak egy a hangszerek közül, nem ott kell lemérni Yoshiki tudását. Nyilván nem fog rockkoncerten elkezdeni etüdöket játszani, X Japan koncerten a zongora igazából csak egyfajta kiegészítés volt, hiszen ő ott elsősorban dobos. Legjobban az Eternal Melody-kon jön ki, hogy mit tud. És itt nem csak a zongoráról van szó, hanem magáról a zeneszerzésről is, hiszen nem minden számban van zongora egyáltalán. Bár igaz hogy mi most zongoráról keztünk el beszélgetni, de ha egy picit eltérhetek a tárgytól, nem a zongoratúdása miatt tartom csak nagyra, hanem úgy általában amit zeneszerzés terén művel. Az a baj, hogy Gacktnál igazából nincsenek eternal melody-k, szóval ahol meg lehetne látni, hogy ő most mire képes valójában, de mondom, az hogy valaki ír 3 vagy 4 számot zongorára (ha a last song-ot is beleveszzük, bár az szerintem ének nélkül nem nagyon funkcionál), az nem egy mérvadó mennyiség, mert 10 percnyi zenére baromi hamar rá let unni, és ezt istenigazából (Gackt-fanokon kívül) senki sem jegyezné, mint zeneszerzői teljesítményt. Mire benyomtada play-t, még le se feküdtél az ágyra gyönyörködni benne és már vége is van. :roll: Bár mint mondottad, valszeg azért nem megy nagyon rá a dologra, mert eleve nem imádja a zongorát olyan szinten, mint Yoshiki.
Jah, észrevettem, hogy X Japan számoknál elég statikus a ritmus, de ez nyilván azért van, mert rockzenéhez lettek írva azok a zongoratémák, nem külön. Hát ha ajánlgathatok számokat, akkor hallgatsd meg EM II-ről a Without You-t vagy az Anniversary-t, ott kibontakozik őnagysága, és nem csak akkordokat játszik, mint X Japan koncerteken^^

Hm, ha már megemlítetted, hogy hiányolod a vokált, itt van a Without You-hoz dalszöveg-fordítás. Ezt hidének írta, és toshi kellett volna hogy felénekelje, csak Toshi már nem kapható ilyesmire, úgyhogy marad a klaszikus verzió, a szöveget meg hozzá kell képzelni: :ponder:

Without you

YOSHIKI EMII

I stand still on this night I'm too tired to walk through
Crossing these flowing tears with memory

There are as many farewells as encounters
But time goes on forever, so I believed

Even the words we hurt eachother with, I embrace now
Just turning back I feel alone

How should I love you
How could I feel you
Without you
Countless memories fill in my time

We were born and we met at the same time
in order to reassure eachother's love

I still remember To the coming day with no answers
To the days I desired to dream

Once again I ask
the reason of life
the reason of living
To the endlessly vast sky

At times living is full of pain
I can't be honest I was fooling an act

I loved you I hurt you
I realized the depth of the word of love

Do you remember The day we first met
The time we dreamed the same dream

Once again I ask
the reason of life
the reason of living
To the endlessly vast sky

How should I love you
How could I feel you
Without you
An endless poem of love To you

Even though I can't see you anymore
Your memory will live in my heart
Forever
As well as love does
So I won't say.... Good bye

(Kellett nekem ezt előszedni, mindjárt tiszta depressziós leszek.....)

TraX-ről csak mint újság, az új albumukból 600 db fogyott az első héten Koreában. Nagyon betörtek. Szegények. :roll: Nem, ez igazából úgy volt, hogy a maxiknál még Yoshiki volt a producer, írt is nekik több számot is (pl. Scorpio), aztán az albumhoz meg szélnek lettek eresztve, de ott már a kiadó olyan szinten belenyúlt, hogy engem jobban emléleztetnek egy boyband-re, mint egy rockzenekarra. Ebből látszik, hogy ez a (most már csak) 3 -és ezen valamiért nem tudok túllépni: összeválogatott- srác nem eléggé erős, hogy megálljon a saját lábán és keresztülvigye a saját elképzeléseit. Én soha az életemben még jó összeválogatott csapatot nem láttam, és valszeg azért vagyok ezzel a dologgal szemben annyira elutasító, mert az, hogy nem önmaguktól szerveződnek és önmaguktól törnek a csúcsra, azzal a rock szellemének az alapja hiányzik belőlük, szóval a TraX válogatássán készült video-ban nekem olyan fellengem volt, mint egy Ki mit tud-on, aminél sokkal jobban szeretem azt, ha valaki úgy lesz híres, mint mondjuk az X, vagy Gackt, vagy millió példát lehetne hozni, hogy jön a semmiből és a karizmája, a szelleme, a mondanivalója az amire az emberek felfigyelnek, hogy lám, itt egy tehetség, ezt jó lesz nyomon követni. Ezek...nem tudom, szerintem olyan romantikus dolgok :pinky:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Last edited by mira on 2006 Aug 17 Thu, 2:12 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 2:04 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
mira wrote:
Mi az hogy piano solo? Yoshikiről beszélsz? Nem tudom, melyikre gondolsz.


persze, azon az extrán volt amit djinn most nemrég tett fel, minden köszönetem érte :) nekem csak a 2 lemez volt meg

mira wrote:
Fú, ez a Regret tényleg nagyon jó :oops:


;)

mira wrote:
Violet UK-tól ilyen kész számok még igazából nincsenek mert album kiadás előtt nyilván nem akarja egyenként meghallgattatni az emberekkel az összeset, hogy aztán ne maradjon semmi meglepi, de ami ilyen fél számokat hallottam, az hasonló stílus mint a Sex & Religion csak talán úgy általában több zongora van benne. Ha kíváncsi vagy, feltöltök valamiket mutogatni.


igen érdekelne...sok fanatikus a másik végletből (épp vmeik nap iennel találkoztan a t-n fórumon) meg ezért van oda.. és emiatt rosszalja ezt a gackt-yoshiki hírt... meg várják a v uk albumot x éve..

mira wrote:
Naigen, az Eternal Melody-n nincsen ének, de klasszikus zenében ritkán szokott lenni, szóval szerintem ez itt nem zavaró (bár ha neked igen, akkor embere válogatja^^). Én momentán jobbszeretem az Eternal Melody II-t, ott vannak az igazán ütős szerzemények, vagyishát ez megintcsak egyéni vélemény, de nekem azok jobban ütnek. Ott még 2 számban vokál is van, az elsőben "unnamed song" és a 22-ben "amethyst".


az em 2-t még nem hallgattam meg ^_^;. de épp ez az, te is mondod, hogy klasszikus zenében ez nem jellemző (megjegyzem ez azért sántít *sok operát kellett már végighallgatni...*) csak azt jegyeztem meg h imo ha lett vna benne, akkor több x rajongó is elfogadta vna... picit köztessé tette vna a komoly és a könnyű közt... talán picit hasonló lett vna mint pl az mm 1-2komolyzenei száma (gekka no) satöbbi...

mira wrote:
Naszóval én azt akartam mondani még az előző hosszasabb kifejtésedre reagálva, hogy kicsit furcsán állítottad be a dolgokat, mert azt mondtad, hogy a tears-ben meg a last song-ban nem valami bonyolultak a zongora részek. Hát nem is!!! Ebben tök igazad van. Ott abszolut nem a zongorán van a hangsúly, ott az csak egy a hangszerek közül, nem ott kell lemérni Yoshiki tudását.


hátde ha zongoratudását vitatjuk akkor azért itt ^_^;;

mira wrote:
Nyilván nem fog rockkoncerten elkezdeni etüdöket játszani, X Japan koncerten a zongora igazából csak egyfajta kiegészítés volt, hiszen ő ott elsősorban dobos.


sztem az x-ben inkább vezetőhangszer volt (hide gitárja mellett). tekintve h azért a szép számok mindegyikét ráadásul ő írta..

mira wrote:
Legjobban az Eternal Melody-kon jön ki, hogy mit tud. És itt nem csak a zongoráról van szó, hanem magáról a zeneszerzésről is, hiszen nem minden számban van zongora egyáltalán. Bár igaz hogy mi most zongoráról keztünk el beszélgetni, de ha egy picit eltérhetek a tárgytól, nem a zongoratúdása miatt tartom csak nagyra, hanem úgy általában amit zeneszerzés terén művel.


:) igen de ez már eltér a tárgytól. az alaptéma nem az volt h ki ír jobb számokat zongorára -nem is a komponálási képessége- hanem h technikailag ki a jobb, erre írtam azt h nem veszem 2ségbe yoshiki technikai tudását a hangszeren, csupán sok oan száma van amin közel sem mutatja ezt meg...vagyis inkább kevés amin megcsillogtatja. ezzel szemben gaku az első zongiszámán így jáccik, érted?

mira wrote:
Az a baj, hogy Gacktnál igazából nincsenek eternal melody-k, szóval ahol meg lehetne látni, hogy ő most mire képes valójában, de mondom, az hogy valaki ír 3 vagy 4 számot zongorára (ha a last song-ot is beleveszzük, bár az szerintem ének nélkül nem nagyon funkcionál), az nem egy mérvadó mennyiség, mert 10 percnyi zenére baromi hamar rá let unni, és ezt istenigazából (Gackt-fanokon kívül) senki sem jegyezné, mint zeneszerzői teljesítményt. Mire benyomtada play-t, még le se feküdtél az ágyra gyönyörködni benne és már vége is van. :roll: Bár mint mondottad, valszeg azért nem megy nagyon rá a dologra, mert eleve nem imádja a zongorát olyan szinten, mint Yoshiki.
Jah, észrevettem, hogy X Japan számoknál elég statikus a ritmus, de ez nyilván azért van, mert rockzenéhez lettek írva azok a zongoratémák, nem külön.


igen de most már áttértél csak komolyzenei számokra... gacktnak nem érdeke ott alkotni, de köszöni szépen van vagy 6-8 albuma kint szólóba. és nagyon is sikeresnek bizonyultak. valóban yoshiki csillog az em-ban, mint komolyzenész, csak épp az utóbbi években mint könnyűzenész tűnt el teljesen. fürdik az x hírnevében, ez nem vitás, és ezt nem is vitatom, de ő a könnyű téren mit alkotott 97 óta? mongyuk továbbra sem tom h a violet uk-t hova szánta...

mira wrote:
Hát ha ajánlgathatok számokat, akkor hallgatsd meg EM II-ről a Without You-t vagy az Anniversary-t, ott kibontakozik őnagysága, és nem csak akkordokat játszik, mint X Japan koncerteken^^


igen, azt is előbb-utóbb előkerítem most már

mira wrote:
Hm, ha már megemlítetted, hogy hiányolod a vokált, itt van a Without You-hoz dalszöveg-fordítás. Ezt hidének írta, és toshi kellett volna hogy felénekelje, csak Toshi már nem kapható ilyesmire, úgyhogy marad a klaszikus verzió, a szöveget meg hozzá kell képzelni: :ponder:

Without you

YOSHIKI EMII

I stand still on this night I'm too tired to walk through
Crossing these flowing tears with memory

There are as many farewells as encounters
But time goes on forever, so I believed

Even the words we hurt eachother with, I embrace now
Just turning back I feel alone

How should I love you
How could I feel you
Without you
Countless memories fill in my time

We were born and we met at the same time
in order to reassure eachother's love

I still remember To the coming day with no answers
To the days I desired to dream

Once again I ask
the reason of life
the reason of living
To the endlessly vast sky

At times living is full of pain
I can't be honest I was fooling an act

I loved you I hurt you
I realized the depth of the word of love

Do you remember The day we first met
The time we dreamed the same dream

Once again I ask
the reason of life
the reason of living
To the endlessly vast sky

How should I love you
How could I feel you
Without you
An endless poem of love To you

Even though I can't see you anymore
Your memory will live in my heart
Forever
As well as love does
So I won't say.... Good bye

(Kellett nekem ezt előszedni, mindjárt tiszta depressziós leszek.....)


lol..igen.. az ien háttérsztorikat én eléggé nem vágom...xD de weird egy megmozdulás az bitti...már toshi részéről...nah mind1

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 2:18 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Jaj bocs, azóta VUK-ról meg TraX-ről odatoldottam még valamit, azokat is olvasd el, plz. :oops:

És amúgy megvan az EMII? Feltöltöm neked, ha kell.

Felraktam 1-2 Violet UK-t, pl. itt van a kedvencem, az I'll be your love:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 14532B3CF9

Ugyanez japánul (Dahlia énekli, ez volt az Expo song):
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 4C16DBE418

Blind Dance, ennek még PV-je is van:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 397A1DA9C5

Blue and Blind:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 672F0E6C42

2 számrészlet a City od Devilsből (bocs elég szar minőség)
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 8566BBBF69

Ez meg a Mary Mona Lisa eleje (ebből sincs több, csak kevesebb, mint 2 perc mutatóba:S):
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... BC431F17BC

Hm, hát kábé ez lesz az irányvonal VUK-nál. Nekem tetszik ez a fajta zene abszolut, de ha nektek nem, akkor majd legfeljebb nem hallgatjátok ^__^

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 4:09 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
mira wrote:
Hm, ha már megemlítetted, hogy hiányolod a vokált, itt van a Without You-hoz dalszöveg-fordítás. Ezt hidének írta, és toshi kellett volna hogy felénekelje, csak Toshi már nem kapható ilyesmire, úgyhogy marad a klaszikus verzió, a szöveget meg hozzá kell képzelni: :ponder:
pszabi wrote:
lol..igen.. az ien háttérsztorikat én eléggé nem vágom...xD de weird egy megmozdulás az bitti...már toshi részérõl...nah mind1

Félreértések elkerülése végett, nem egy fanatikus vagyok, aki utolsó vérig védi a bálványát... Csak eszembe jutott egy két dolog ^^ na ezt nem fogja bevenni senki...

Szóval hozzá kéne tenni a fentiekhez, hogy mindketten mást mondanak szinte minden vitás kérdésre és mivel többnyire csak Yoshiki álláspontját hangoztatják az emberek ezért mindenki őt sajnálja, neki ad igazat és mindenki utálja Toshit. :? (a "mindenkit" nem szó szerinte kell érteni és nem is rátok gondolok!!) Először is hogy dönti el az ember, hogy kinek van igaza? Kötve hiszem, hogy mi valaha is megtudjuk mik történtek igazából... Másrészt nem étem miért kell folyton támadni Toshit. (megint nem rátok gaondolok!) Egyátalán nem bunkó módon lépett le, megcsinálta a Last song-ot és a Last Live-on is ott volt, annak ellenére, hogy Yoshiki "nem szívesen" látta. ebben kivételesen egyet mondott mindenki)
Nos az említett dalról.. én úgy tudom, hogy Yoshiki tényleg úgy írta meg, hogy Toshi énekelje, de sosem kérte meg rá... Ergo nem tudhatjuk kapható e rá. De ha meg is kérte volna, miért baj, az, ha nem vállalja? Ő írt egy saját dalt hide-nek.
Persze én is egy interjúban/cikkben/stb olvastam ezeket és az sem biztos forrás...

Senkit nem akarok védeni vagy támogatni, egyszerűen csak eszembe jutottak ezek a dolgok. Fura hogy a hírességektől nehezen viselik a fanok, ha a saját életüket akarják élni. Mintha ők nem emberek lennének, hanem a z ő.... játékaik :roll:
Bocs a filozofálgatásért, "néha" rámjön :hammer:
__________

VUK-tól nekem még van egy Thunder cross és egy Medley című számom már töltöm is őket fel.

Edit: Violet UK - Thunder Cross.
Edit2: Violet UK - Medley


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 6:32 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Jaj, ugyan dehogy, itt mindenki szereti Toshit ^___^ Jó, tudom, hogy nem ránk gondoltál, mikor azt mondtad, hogy mindeni utálja, de hogy mentegetőzzek egy sort, én ezt az egészet nem azért mondtam, hogy Toshit bántsam, hanem hogy valami háttérinformációt adjak a dalhoz. Mondjuk lehet nem így kellett volna. De az mondjuk szentigaz, hogy mindenféle fórumokon elég sokan támadják Toshit, hogy hogy hogy volt képe kilépni, amiben szerintem abszolut nincs igazuk, mert egyrészt ha már nem érezte jól magát ott akkor ez így volt a helyes (ez a ő élete, ahogy mondtad volt), másrészt azt sem lehet mondani, hogy Yoshikit ez küldte volna padlóra, mert ha valaki mondjuk elolvas 1-2 interjút Yoshikival, könnyen rájöhet, hogy az X Japan feloszlása után abszolut nem volt apokalisztikus hangulata, tele volt tervekkel egy új bandáról, hanem hide halála tett be neki. Azért meg végképp nem Toshi a hibás.

Egyébként az engem is zavar, hogy Toshi és Yoshiki mindig mindenről a szöges ellenkezőjét állítják, mintha már direkt csinálnák. De ez mondjuk más bandáknál is így van, csak ott könnyebben el tudom dönteni, hogy ki mond igazat, mert elég nyilvánvaló, míg itt tényleg nem tudom, hogy ki próbál hazudni (persze mivel én nagyon szeretem Yoshikit, így nyilván felé húz a szívem, de ettől még okosabb nem leszek, szóval ki tudja...)

Ez a 2 VUK szám amúgy nekem is megvan, csak gondoltam nem töltök már fel hatvankettőt egszerre, úgyse bizti, hogy tetszik nekik, de ha tetszik akkor van még több.

Pszabi: bocs, most nem használok idézettáblákat, mert nekem ez kezd über-bonyolult lenni, de nem lesz nehéz kitalálnod, hogy mikor mire reagálok, szóval. ^__^ az operát én is vágom, gondoltam is, hogy esetleg megemlítsem-e (nekem is sokat kellett hallgatni o_________o), végtére te sem olyan vokálokra gondolsz... de ne feledd, hogy ezeknek a számoknak már mind volt vokálos verziójuk, tehát akkor ez most olyan lett volna, mint egy második vokálos verzió, nem is tudom... fura ötlet. De Yoshiki szokta mondani, és el is hiszem neki, mert semmi olyat nem tett, ami az ellenkezőjét bizonyítaná, hogy őt nem az érdekli, hogy egy lemez hogy fogy, hanem hogy gyönyörű/tökéletes zene legyen rajta. :giggle: És az mindegy, hogy mennyire népszerű...

Hm, a Violet UK-t azt valamilyen keveréknek számta, mert ahogy szokta mondani, zenében nem érez határokat és itt most összegyúrta az eddigi mindenféle zenei tapasztalatait egy valamiféle furcsa új stílusba, ezt amolyan kísérletezgetésnek szánja. Azért is készül ennyire lassan, mert nincsenek konkrét eképzelései, csak próbálgatja, hogy mi hogy hangzik jól, és van, hogy hónapok munkáját egyszerűen a szemétbe dobja, mert hirtelen úgy érzi, hogy ez mégsem klappol. Mike Oldfield is hasonlóan csinálta, session-énekseket használt. Szóval tény, hogy nem egy stabil formáció, lehetne akár simán Yoshiki szólónak is nevezni, hiszen ő benne az egyetlen biztos pont, de gondolom úgy érzi, hogy egy a megnevezés művészibb, mintha a saját nevét használná, mint ahogy Michael Cretu csinálta az Enigmánál. De mondjuk tény, hogy így kevesebben is ismerték meg a nevét. Biztos túl szerény. :oops: Haha *most szakadt le a plafon*

Na, és még mindig témánál vagyunk ^__^ Szóval nah, ha már pusztán csak arról beszélünk, hogy technikailag ki a jobb, akkor azt azért kétkedve hinném el, hogy Gackt jobb techikailag, mikor
1) majd 10 évvel fiatalabb
2) tutira nem gyakorol napi rendszerességgel
3) nem szereti a zongorát különösebben, tehát miért is gyakorolna napi rendszerességgel
4) a hangja az elsődleges hangszere, nem a zongorája, míg Yoshikinek a zongorája.
Szóval hogymondjam, furcsállanám, ha Gacktról kiderülne, hogy jobb olyasvalamiben, ami neki végülis egy másodlagos dolog, egy olyannal szemben, akinek meg ez a legfőbb beállítottsága. Az meg, hogy kinek mi az első száma....hát hogymondjam.... Gacktnak ennyi erővel az etude, mert azt régebben vették fel, mint a regretet. De nem is értem, hogy hogy jön ide, hogy kinek mi az első száma. Nyilvánvalóan nem húszéves korában tanult meg egyikük sem zongorázni, tehát az csak a helyzettől függ, hogy ki éppen mikor produkált vagy adott ki valamit, ami önmagában is értékelhető.:)

Geeh, még mindig nem tudom, melyik szólójáról beszélsz. Mit töltött fel Djinn? :sweatdrop:

Arról meg hogy mit csinált könyűzenében 97 óta, hát végülis önálló dolgot nem adott ki (az EMII-n kívül, de az komolyzene, szóval ne számítsuk ide), mert depresziós volt és nem akart előadó lenni többé, ehelyett producerkedett. Legalább 20 előadót segített, de most nem fog mind eszembe jutni....Dir en Grey, Glay, TraX, Shizuka Kudo, Ryan Huston, Dahlia, Noa, Shoko Kitano, Abandoned Pools, globe, ilyenek. Najó, nem kezdek itt el most lelkendezni, de végülis azért döntött úgy, hogy visszatér, mert annyi bíztató levelet kapott, hogy újból megjött a kedve a színpadhoz. :)

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Last edited by mira on 2006 Aug 17 Thu, 7:00 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 6:55 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
mira wrote:
Geeh, még mindig nem tudom, melyik szólójáról beszélsz. Mit töltött fel Djinn? :sweatdrop:

X Japan - Live Live Live Extra (320 kb/s)

A 95.12.31-ei koncertről van rajta piano solo.Egyébként ez egy roppant érdekesre sikerült koncert. :smile2:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 7:02 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Djinn wrote:
mira wrote:
Geeh, még mindig nem tudom, melyik szólójáról beszélsz. Mit töltött fel Djinn? :sweatdrop:

X Japan - Live Live Live Extra (320 kb/s)

A 95.12.31-ei koncertről van rajta piano solo.Egyébként ez egy roppant érdekesre sikerült koncert. :smile2:


Wow, én is letöltöm, ha még lehet^^ Különben az a koncert nekem roppant rossz minőségben van meg, nézhetetlen. El se jutottam a zongoraszólóig.

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 9:45 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
mira wrote:
Jaj bocs, azóta VUK-ról meg TraX-ről odatoldottam még valamit, azokat is olvasd el, plz. :oops:


igen olvastam, de előtte írtam is sztem h nem az albumuk alapján kell őket felmérni mert at xar...végig sem hallgattam ^_^; szal az eladási listája is ezért nem mérvadó nekem...

mira wrote:
És amúgy megvan az EMII? Feltöltöm neked, ha kell.


:D megvan, persze...csak hol? XD vhol a 60valahány jmusic data dvdm egyikén amiket most adtam le :) köszönöm, de majd, most eléggé húzós hétvégém lesz, satöbbi szal....de ígérem azt is elő fogom venni ^_^

mira wrote:
Hm, hát kábé ez lesz az irányvonal VUK-nál. Nekem tetszik ez a fajta zene abszolut, de ha nektek nem, akkor majd legfeljebb nem hallgatjátok ^__^


:) még nem mondok véleményt, köszönöm szépen őket, most kezdem a töltögetést

Djinn wrote:
Félreértések elkerülése végett, nem egy fanatikus vagyok, aki utolsó vérig védi a bálványát... Csak eszembe jutott egy két dolog ^^ na ezt nem fogja bevenni senki...

Szóval hozzá kéne tenni a fentiekhez, hogy mindketten mást mondanak szinte minden vitás kérdésre és mivel többnyire csak Yoshiki álláspontját hangoztatják az emberek ezért mindenki őt sajnálja, neki ad igazat és mindenki utálja Toshit. :? (a "mindenkit" nem szó szerinte kell érteni és nem is rátok gondolok!!) Először is hogy dönti el az ember, hogy kinek van igaza? Kötve hiszem, hogy mi valaha is megtudjuk mik történtek igazából... Másrészt nem étem miért kell folyton támadni Toshit. (megint nem rátok gaondolok!) Egyátalán nem bunkó módon lépett le, megcsinálta a Last song-ot és a Last Live-on is ott volt, annak ellenére, hogy Yoshiki "nem szívesen" látta. ebben kivételesen egyet mondott mindenki)
Nos az említett dalról.. én úgy tudom, hogy Yoshiki tényleg úgy írta meg, hogy Toshi énekelje, de sosem kérte meg rá... Ergo nem tudhatjuk kapható e rá. De ha meg is kérte volna, miért baj, az, ha nem vállalja? Ő írt egy saját dalt hide-nek.
Persze én is egy interjúban/cikkben/stb olvastam ezeket és az sem biztos forrás...

Senkit nem akarok védeni vagy támogatni, egyszerűen csak eszembe jutottak ezek a dolgok. Fura hogy a hírességektől nehezen viselik a fanok, ha a saját életüket akarják élni. Mintha ők nem emberek lennének, hanem a z ő.... játékaik :roll:
Bocs a filozofálgatásért, "néha" rámjön :hammer:
__________

VUK-tól nekem még van egy Thunder cross és egy Medley című számom már töltöm is őket fel.

Edit: Violet UK - Thunder Cross.
Edit2: Violet UK - Medley


pff ezek már sosem derülnek ki.. fura...akkoris h ien esemény mellett is ellentétek vannak...
köszi neked is a violet uk cuccot ^_^ na most el leszek látva

mira wrote:
Pszabi:


hai

mira wrote:
bocs, most nem használok idézettáblákat,


oki

mira wrote:
mert nekem ez kezd über-bonyolult lenni,


oki :D

mira wrote:
de nem lesz nehéz kitalálnod,


hogy?

mira wrote:
hogy mikor mire reagálok, szóval.


remélem xD najó abbahagyom...

mira wrote:
^__^ az operát én is vágom, gondoltam is, hogy esetleg megemlítsem-e (nekem is sokat kellett hallgatni o_________o), végtére te sem olyan vokálokra gondolsz...


de nemám... rendesre :) szal nem ien 8-oktávon-végigmenő-ablaküveget-törő-vikingruhás-nádszál-kisasszonyok előadására... hanem "rendesre".. /sztem érted így is ^_^/

mira wrote:
de ne feledd, hogy ezeknek a számoknak már mind volt vokálos verziójuk, tehát akkor ez most olyan lett volna, mint egy második vokálos verzió, nem is tudom... fura ötlet.


igen, de akkor is közelebb ált volna az x-fenekhez imo.. azért a komolyzenére nem mindenki vevő...

mira wrote:
De Yoshiki szokta mondani, és el is hiszem neki, mert semmi olyat nem tett, ami az ellenkezőjét bizonyítaná, hogy őt nem az érdekli, hogy egy lemez hogy fogy, hanem hogy gyönyörű/tökéletes zene legyen rajta. :giggle: És az mindegy, hogy mennyire népszerű...


ahan persze, x-el a hátam mögött én is ieneket mondanék, meg h az ég az zöld csak mi gyarló emberek fejjel lefelé nézzük a világot XD /nemtom ez honnan jött... naon pihent vok/ meghallgatnék 1-2 interviewt azért az első évükből is... sztem erősen más lenne

mira wrote:
Hm, a Violet UK-t azt valamilyen keveréknek számta, mert ahogy szokta mondani, zenében nem érez határokat és itt most összegyúrta az eddigi mindenféle zenei tapasztalatait egy valamiféle furcsa új stílusba, ezt amolyan kísérletezgetésnek szánja. Azért is készül ennyire lassan, mert nincsenek konkrét eképzelései, csak próbálgatja, hogy mi hogy hangzik jól, és van, hogy hónapok munkáját egyszerűen a szemétbe dobja, mert hirtelen úgy érzi, hogy ez mégsem klappol.


pf... ő tudja...

mira wrote:
Mike Oldfield is hasonlóan csinálta, session-énekseket használt. Szóval tény, hogy nem egy stabil formáció, lehetne akár simán Yoshiki szólónak is nevezni, hiszen ő benne az egyetlen biztos pont, de gondolom úgy érzi, hogy egy a megnevezés művészibb, mintha a saját nevét használná, mint ahogy Michael Cretu csinálta az Enigmánál. De mondjuk tény, hogy így kevesebben is ismerték meg a nevét.


naja, csak mike oldfield adott is ki dolgokat xD ijesztő azért az a társulat ahol ő csak a biztos pont... sztem baromi keveset adott ki...

mira wrote:
Biztos túl szerény. :oops: Haha *most szakadt le a plafon*


pf.. ahan, gaku is...aztán most úgy néz ki h ez a 2 szerény kis pára összeül....netán jáccogatnak és ha már épp a szomszédban van egy 4 milliárdos stúdio 200 hangmérnöknek, akkor talán fel is veszik, satöbbi :D

mira wrote:
Na, és még mindig témánál vagyunk ^__^ Szóval nah, ha már pusztán csak arról beszélünk, hogy technikailag ki a jobb, akkor azt azért kétkedve hinném el, hogy Gackt jobb techikailag, mikor


az volt az alap :) nálam, amire a vitát indítottam, nem? nem vitatom yoshiki képességiet, pusztán igyekszem -valamennyire objektíven- megítélin a két művészt a hanganyagaik alapján. szal..

mira wrote:
1) majd 10 évvel fiatalabb


hihi máris vörösödhetek xD öcsim lasasn lepipál a hangszerből szal a kor dolog az azért nem számít

mira wrote:
2) tutira nem gyakorol napi rendszerességgel


szakmai ártalom xD megnéztem a gaku live-okat, illetve az mmeket és ahogy oda leül, amien a kéztartása, a billentése.. tod h ki nem gyakorol, mint a...kisangyal annyit :D nem mondom h minden nap a zongi fölé görnyed, neki is van magánélete (meg a yuri clinic cm-ek forgatása :D). de ez yoshikire sem igaz az is bitti ^_^. egyébként megint egy saját sztori csakhogy untasasm a népet. én 2 hónapja -érettségi, satöbbi miatt- nem zongiztam, mégis az egyik t21cb hüjülésünknél úgy döntöttem h zongiról jáccom fel. /persze ez sokkal macerásabb volt de jigsawt meg tuttam fűzni ^_^ nem is ez a lényeg/ 20 percet vett igénybe a felvétel, max 30at.. és LOL nem lazítottam le a csuklóm (nem is tuttam annyira jól soha) és ez alatt a bal kezem oan szépen görcsbe állt h jigsaw kevergette azt a számot ^_^; (ált ezeket én szoktam) megint csak mellékes infó h pianínón jáccottam (sztem tod h mi a különbség, de ha nem akkor elmagyarázom) ezzel szemben mind yoshiki mind gackt nagyzongorákon jáccanak élőben /aminek azért a billentése naonmás...sokkal nehezebb/. akkor most megkérdezem tőled, szted ha gackt nem gyakorlona rendesen, azaz a tudását nem tartaná fenn, szted akkor leülne bármeik élőjében is ahhoz a hangszerhez? ez -pechemre- nem oan hangszer mint a gitár... balcsin uncsitesóm leült és kb 4 év teljes gitármentesség után is fél óra alatt már bármien akkordot le tudott jácacni... lol egy zonginál 4 év...kezdhető az ember az alapoktól. szal én úgy hiszem h gackt nagyon is aktív a zongorajáték tekintetében.

mira wrote:
3) nem szereti a zongorát különösebben, tehát miért is gyakorolna napi rendszerességgel


ez hosszú sztori, d az illetékes nála, de -halovány emlékeim szerint- 4 éves korától tanult...11re megutálta és 15-6 éves korában az egyik haverja lezongorázta és -mert azt azért tudni gakuról h versenyszellemben nem szenved hiányt...ha már egóban igen :D:D:D- azóta megint leült mellé, sőt nem igazán lehetett levakarni róla (mielőtt kérdezed, erre csak azért emléxem mert eccer suliban előadást tartottam gakuról...innen emléxem még :))

mira wrote:
4) a hangja az elsődleges hangszere, nem a zongorája, míg Yoshikinek a zongorája.


pf.. h kinek mi a hangszere és mit szeret... ez nem zárja ki h otthon saját zongiszámára énekelget...

mira wrote:
Szóval hogymondjam, furcsállanám, ha Gacktról kiderülne, hogy jobb olyasvalamiben, ami neki végülis egy másodlagos dolog, egy olyannal szemben, akinek meg ez a legfőbb beállítottsága.


óóó én nem mondtam h jobb :) csupán azt h többet mutat fel technikailag.. én abban h ki a jobb nem foglaltam állás csupán azon kijelentésedre cáfoltam rá h yoshiki "sokkal jobb" :)

mira wrote:
Az meg, hogy kinek mi az első száma....hát hogymondjam.... Gacktnak ennyi erővel az etude, mert azt régebben vették fel, mint a regretet.


XD nem mondtam h kinek mi az első, hanem azt mondtam h gackt már az elsőjében többet mutat fel mint yoshiki az x során -szinte végig- de valóban tévedtem, volt 1 indies kis mütyürje amiről megfeletkeztem ^_^; nem az elsőségen volt a hangsúly, csupán nyomatékosítottam h ő iennel "tört" be zongi tekintetben (ugye ami a vita alapja :))

mira wrote:
De nem is értem, hogy hogy jön ide, hogy kinek mi az első száma.


írtam is h nem az a lényeg... habár a kor tekintetben ez is rácáfol az első pontodra :) a kis 20 éves gaku ezzel áll elő. szal a kor sem mérvadó :)

mira wrote:
Nyilvánvalóan nem húszéves korában tanult meg egyikük sem zongorázni, tehát az csak a helyzettől függ, hogy ki éppen mikor produkált vagy adott ki valamit, ami önmagában is értékelhető.:)


persze-persre, mondom én nem is ezt vitattam

mira wrote:
Geeh, még mindig nem tudom, melyik szólójáról beszélsz. Mit töltött fel Djinn? :sweatdrop:


nah akkor x update az x-fennek :D

mira wrote:
Arról meg hogy mit csinált könyűzenében 97 óta, hát végülis önálló dolgot nem adott ki (az EMII-n kívül, de az komolyzene, szóval ne számítsuk ide), mert depresziós volt és nem akart előadó lenni többé, ehelyett producerkedett. Legalább 20 előadót segített, de most nem fog mind eszembe jutni....


zenészt a depiből épp a zenének kellene kihúznia, nem?

mira wrote:
Dir en Grey, Glay, TraX, Shizuka Kudo, Ryan Huston, Dahlia, Noa, Shoko Kitano, Abandoned Pools, globe, ilyenek. Najó, nem kezdek itt el most lelkendezni, de végülis azért döntött úgy, hogy visszatér, mert annyi bíztató levelet kapott, hogy újból megjött a kedve a színpadhoz. :)


jó persze, megélt az nem vitás...akkor sem hiszem h "annyira" le lett vna kötve, sőt rengeteget pihent.... rem ez azért ad vmi erőbedobást neki a projectbe

mira wrote:
Djinn wrote:
mira wrote:
Geeh, még mindig nem tudom, melyik szólójáról beszélsz. Mit töltött fel Djinn? :sweatdrop:

X Japan - Live Live Live Extra (320 kb/s)

A 95.12.31-ei koncertről van rajta piano solo.Egyébként ez egy roppant érdekesre sikerült koncert. :smile2:


Wow, én is letöltöm, ha még lehet^^ Különben az a koncert nekem roppant rossz minőségben van meg, nézhetetlen. El se jutottam a zongoraszólóig.


:) akkor nem linkelem

pf... megint gépeltem egy sort xD jó olvasgatást...esetleges helyesírási hibákért bocs, de ekkora postot átnézni...

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 9:54 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hjaj, mi folyik itt... xD

pszabi!

excessive quote abuse : feketepont! :gnasher:

:beaten:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 17 Thu, 10:17 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Case wrote:
hjaj, mi folyik itt... xD

pszabi!

excessive quote abuse : feketepont! :gnasher:

:beaten:


kékvér... :D

gomenne admin úr ^_^; mindig így írok, h eccerűbb legyen megtalálni h meik hozzáfűzésem meikhez kapcsolódik...

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 18 Fri, 12:31 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Szentséges atyaég, még itten megrovásban is részesülünk ^__^ Pszabi ne viccelj, feltöltöm neked az EMII-t, mert úgy semmi értelme itten oldalakat írogatni, hogy pont a legjavát nem hallottad. Meghallgattam ezt a PIANO SOLO-t és hát nem rossz, nem rossz, de azért ha azt gondolod, hogy ez a maximum, amit Yoshiki tud, akkor nem csodálom, hogy Gacktot véled jobbnak^^ Most nem fogsz hinni nekem, de én is objektíven próbálom megítélni a 2 művészt, s pont emiatt gondolom, amit gondolok, ugyanis nagyon sokáig Gackt-fan voltam (de nagyon durván) és odáig voltam azért, ahogy zongorázik. Mondjuk a Story-ért meg a regret-ért inkább, az ilyen Jougen no Tsuki-s dolgok mondjuk már nem tudtak annyira levenni a lábamról, de persze azoknak is megvan a maguk varázsa. Viszont valamiért égen-földön mindenki valami Hayashi Yoshikiről beszélt, aki még Gacktnál is jobb zongorista (ha az ismertebbeket nézzük, nem az ilyen zeneakadémián született és ott is besavanyodó nagymestereket). Na mondom olyan nincs, hogy Gacktnál jobb^^ Meghallgattam tőle ezt-azt, és... kellett egy kis idő, mire megszoktam, de utána basszus... menthetetlenül akkora rajongója lettem, hogy kábé azóta sem térek magamhoz. Nem tudom, mitől van ekkora zongora-fetishem, mikor nemis játszom rajta, de tény, hogy van. Imádom, ahogy üti a zongoát, mint egy őrült :grrr: És olyan zseniális, ahogy azt Art of Life zongorarészét megoldotta. Tényleg, azt hallottad? Ha nem, azt is feltöltöm, mert azt muszáj. :wink: Tény, hogy nem vagyok zenész, csupán zenekedvelő, szóval nem tudom olyan szinten szakmailag értékelni a dolgokat, ahogyan te, de hogyismondjam, a zene hallgatása is ad valamiféle érzéket hozzá (ami most biztos nagy kamunak hangzik, de komolyan mondom), mármint ha tényleg komolyan hallgatod és oda is figyelsz rá. Nem tudom részekre lebontani, nem látok félhangokat meg ütemeket magam előtt, mikor zenét hallgatok, mert ahhoz nem tanultam elég zeneelméletet, de mint hallgatónak, vannak bizonyos (meg)érzéseim. És emellet persze azért egy-két olyan ember véleményét is meghallgattam, aki játszik zongorán, hogy ők mégis mit gondolnak ennek vagy annak a játékáről és te vagy az első (zongorán játszó ember), aki Gacktot tartja jobbnak. Hát örülök, hogy ilyennel is találkoztam^^ Bár mondom, a javát még nem hallottad, épp pumpálom fel netre.
Naja, persze, hogy X-el a háta mögött mer csak ilyeneket mondani, hogy nem számít a példányszám, de legalább most már mer^^ Nem egy olyan ember (egyebek mellett zenész) van, akinek ha sok van, csak még több kell. Lehetne ilyen is, kiadhatna évente 3 bowli albumot és besöpöhetné a pénzt. De hozzá méltó lenne ez? Hát szerintem nem^^ Konkrétabban azt nyilatkozta, hogy X Japannél rosszabbat már nem csinálhat, csak jobbat (úgymond fel van adva a lecke), mert visszafelé nem fejlődhet, csak előre. (Biztos is, hogy van benne egyfajta stressz, mert az embereknek most már elvárásaik vannak.) Szóval többre törekszik most is, csak már nem az eladott lemezek számában, hanem a zene színvonalában. Dehát sztem nagyon helyes, hogy 40 évesen így gondolja, nem?^^
Najó, akkor újra kezdem, mert biztos erősen fogalmaztam. Gackt tud zongorázni, és nem is akárhogy, ehhez kétség nem fér, és ezt a tudását fenn is tartja, (én sem azt mondtam, hogy semennyit nem gyakorol, csakhogy nem naponta), de te látsz nála bármiféle fejlődést is? 20 évesen megcsinálta a regretet, utána szólókarrierje kezdetén a story-t, de már a last songra se mondhatjuk, hogy magasabb színvonal, mint az említett 2. Én nem látom, hogy ő erre annyira rágyúrna, nyilván koncertek előtt gyakorol eleget, hogy magabiztosan ülhessen oda a zongora elé, de már csak az időbeosztása miatt is kétlem, hogy ennél sokkal többre futná neki. Igaz, hogy nem is szándéka, hiszen énekes^^
Vegyük ezzel szemben Yoshikit. Aki 97 óta gyakorlatilag azt csinál, amit akar. 97 óta nem is dobol, azt is csak az utóbbi időben kezdte újra. Nem énekel, nem jár fellépésekre, nem jár TV-be, se rádióba, ehelyett egész nap producerkedik, zenéket szerez, meg zongorázik. 1999-ben előállt az Anniversary-val, amit a császár felkérésére írt, na ettől esett le az állam első körben, 2005-ben pedig az EMII-vel, amitől pedig 2. körben^^ Szerintem hihetetlen, amit produkál, nem tudom, hogy ez a tehetség mindig is benne volt-e, de ezzel tényleg messze túlszárnyalja azt, amit X-ben csinált, pedig már az is csodaszép volt. Szerintem rengeteget gyakorolt 97 óta és úgy általában megtöltötte az életét a zongorajáték, hiszen kedve meg affinitása sem volt máshoz. Valaki egyszer megkérdezte tőle, hogy ha választania kéne, dob vagy zongora, erre apró hatásszünet és ilyen végtelenül ellágyult arccal, mint amikor valaki a szereméről beszél: ...piano... :heart: Egy élmény látni, hogy mennyire szereti, és mekkora odaadással csinálja. Ezt Gacktnál éneklés közben szoktam érezni inkább.

De...ha meghallgatod az EMII-t és utána is azt mondod, hogy Gackt a jobb minden szempontból, akkor igazat adok neked^^ (Hiszen te vagy a profi.) Nem mintha ennek lenne bármi tétje, de ha beszélgetünk, akkor mégsem árt valamilyen konlúzióra jutni, mégha nem is értünk feltétlenül egyet mindenben.

Hmm, feltöltöttem neked az Anniversary-t, ezt Akihito atyánk uralkodásának 10 évfordulójára írta:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... B9451B0642
Ez pedig a Without You, amit hidének írt (aki sztem életében ilyen type muzsikát sosem hallgatott, de most aztán megkapta. Biztos szívesen hallgatja a felhők között^^):
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... D94FFAA9DA
Ez pedig az I'll be your love, amit a 2005-ös World EXPO-ra írt:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 712CD4F527
És az EMII maradék része (tehát az előbbi 3 szám kivételével az egész album). Yousendit nem enged 100 megánál nagyobbat feltölteni, így gondoltam a 3 legnagyobbat külön, a többi meg már megy egyben is^^:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... D50088B060
Bocs, nagyon feltöltögetős hangulatban vagyok :oops:
Ez itt 1 Anniversary live video:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 205C1E5BB7
Ez pedig 1 I'll be your love live. Itt 100 országból gyűltek össze a zenészek a world orchestrába és jellemző módon innen is csak a magyarok maradtak ki (mint úgy az egész EXPO-ról :S), mert mi mindig csak a jó dolgokról tudunk lemaradni. >.< Yoshi-papa vezényel.
http://www.megaupload.com/?d=0SOYFG0D
Dzsó hallgatódzást, mikor időd engedi! :smile2:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3440 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 230  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group